22.1 °C, 1.6 m/s, 68.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsFK “JELGAVA” startē SynotTip virslīgā
FK “JELGAVA” startē SynotTip virslīgā
04/06/2018

Svētdien, 27.maijā Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) tika aizvadīta SynotTip Virslīgas 10.kārtas spēle, kur savā starpā tikās futbola klubs “Jelgava” un pašreizējā virslīgas līderu vienība “RFS”. Uzvaru ar rezultātu 2:0 svinēja viesu komanda, kurai šis bija jau ceturtais panākums pēc kārtas. Pēc kārtējās zaudētās spēles pašmāju klubs FK “Jelgava” pārtraucis darba attiecības ar komandas galveno treneri Raviļu Sabitovu.

“RFS” komanda Jelgavā ieradās Virslīgas līderes statusā. Rīdziniekiem deviņās spēlēs sakrājot 22 punktus. Jaunajā komandā labi iejutušies bijušie “Jelgavas” futbolisti Kaspars Ikstens un Gļebs Kļuškins, kamēr malējam uzbrucējam Artim Jaudzemam pagaidām neizdodas izcīnīt vietu Rīgas kluba sastāvā.

27.maija spēlē pret “RFS” jelgavniekiem atkal varēja palīdzēt Alans Siņeļņikovs un Sigits Olberķis, kuri diskvalifikāciju dēļ izlaida iepriekšējo spēli Ventspilī. Disciplināras sankcijas skāra arī 1999.gadā dzimušo Helviju Staļģi, kura vietu aizsardzības centrā ieņēma viņa vienaudzis Ivo Minkevičs.  Savukārt laukuma vidū no pirmajām minūtēm spēlēja Latvijas U21 izlases rindās izsauktais Andris Krušatins, bet pieredzējušais pussargs Artis Lazdiņš palika ārpus pieteikuma neliela savainojuma dēļ.

Jau no pirmajām spēles minūtēm iniciatīva piederēja RFS futbolistiem, kuri, īpaši nesteidzoties, centās izspēlēt līdz drošai vārtu gūšanas iespējai. Ar veiksmīgu izspēļu veidošanu rīdziniekiem īsti nesekmējās, taču talkā nāca “Jelgavas” rupjā kļūda aizsardzībā. Tuvāk pārtraukumam iniciatīvu uzņēmās mājinieki: vispirms Vladislava Kozlova sitienu no metriem 14 ne bez grūtībām atvairīja Kaspars Ikstens, bet vēl pēc brīža labā sitiena pozīcijā nonāca Marks Kurtišs, taču panākt izlīdzinājumu neizdevās.

Otrā puslaika ievadā jelgavnieki izpildīja divus sitienu pa vārtiem: vispirms Kurtišs no asa leņķa sita garām, bet vēl pēc brīža Siņeļņikovs, atrodoties pretī vārtiem, sita pāri. “RFS” spēlēja aukstasinīgi, gaidot kļūdas no pretiniekiem.

Jelgava – RFS 0:2 (0:1)

Vārti: Uldriķis 10’, Marusičs 68′

Jelgava: Melecis – Grigarāvičs, Minkevičs, Olberķis, Širjajevs, Jemeļjaņenko – Siņeļņikovs, Rafaļskis, Krušatins – Kozlovs, Kurtišs (Ņekrasovs)