26.7 °C, 4.4 m/s, 46.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsFK “Jelgava” Latvijas futbola virslīgā
FK “Jelgava” Latvijas futbola virslīgā
25/10/2017

Svētdien, 22. oktobrī tika aizvadīta SynotTip Virslīgas 26.kārtas spēle kurā tikās futbola klubs “Jelgava” un futbola klubs “Metta/Latvijas Universitāte”. Spēle Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) noslēdzās neizšķirti 1:1, abi vārti tika gūti spēles otrajā puslaikā.

Spēles rezultātu 72.minūtē atklāja “Metta/LU”, vārtus gūstot Ņikitam Ivanovam un panākot 0:1. Trīs minūtes vēlāk vērtus FK “Jelgava” labā guva Gļebs Kļuškins, rezultātu izlīdzinot uz 1:1. Pēc šīs spēles iznākuma skaidrs, ka jelgavnieki Virslīgas sezonu noslēgs tikai sestajā vietā un nākamgad UEFA Eiropas līgas turnīrā nepiedalīsies.

Nākamo Virslīgas čempionāta kārtas spēli FK “Jelgava” aizvadīs 28.oktobrī Skonto stadionā Rīgā. Jelgavnieki izbraukma spēlē cīnīsies ar vietējo “Riga FC” komandu. Sākums pulksten 14.00

Iepriekšējās spēles

Š.g. 22.oktobra spēles sākumā abas komandas demonstrēja atraktīvu futbolu – saasinājumus pie pretinieku cietokšņiem izveidoja gan jelgavnieki, gan rīdzinieki, tomēr labākas izdevības gūt vārtus bija jelgavniekiem. Bija pāris sitieni no distances, taču pietrūka precizitātes. Puslaika otrajā daļā jelgavnieki veica arvien lielāku spiedienu pie rīdzinieku vārtiem. Labas iespējas bija gan Alanam Siņeļņikovam, gan Endijam Šlampem, bet pārspēt Dāvi Ošu mājinieki tā arī nespēja un 45 minūtes noslēdzās pie bezvārtu neizšķirta.

Spēles 55.minūtē otro brīdinājumu spēlē nopelnīja Vladislavs Fjodorovs, tāpēc jelgavnieku spiedienam vajadzēja kļūt vēl lielākam. Drīz vien fantastiska iespēja atklāt spēles rezultātu bija Artim Jaudzemam, kurš pretuzbrukumā apspēlēja no vārtiem izskrējušo vārtsargu Dāvi Ošu, tomēr tālāk bumbu īsti nespēja savaldīt un raidīja to nedaudz garām vārtiem. 72. minūtē lieliska saspēle Gatim Kalniņam un Ņikitam Ivanovam, gados jaunākajam Ņikitam pārspējot Kasparu Ikstenu uzbrukuma noslēgumā (0:1).

Pēc trim minūtēm spēles rezultātu pēc ilgstoša uzbrukuma izlīdzināja Gļebs Kļuškins – 1:1. Beigās abas komandas aktīvi centās izraut trīs punktus, tomēr tas nevienai neizdevās, kā rezultātā katra turnīra tabulā ieguva pa vienam punktam. Tas nozīmē, ka Jelgavas galvenā futbola komanda Virslīgas čempionātu noslēgs sestajā vietā un nākamgad vairs UEFA Eiropas līgas turnīrā nespēlēs, kas, visticamāk, nozīmēs arī krietni mazāku kluba budžetu.

FK Jelgava – Metta/LU 1:1 (0:0)

Vārti: Kļuškins 75′ – Ņ. Ivanovs 72′

Noraidījumi: Fjodorovs 55`.

Jelgava: Ikstens, Freimanis, M. Ošs, Redjko, Šlampe, Jaudzems, Siņeļņikovs, Kļuškins, Minkevičs, Kaubers (Kiriļins 73`), Staļģis

Metta/LU: D. Ošs, Ševeļovs, Šibass, Strods, Kalniņš, Seriba, Ņ. Ivanovs, Indrāns, Abdulahi (Zēģele 64` (Gudēns 89`)), Birka, Fjodorovs

REZULTĀTU TABULA

Uzziņai

Šogad Virslīgas čempionātā būs 28 spēles. Jelgavnieki vismaz pirmās divas mājas spēles aizvadīs Olaines stadionā, bet sezonu noslēgs 4.novembrī ar mājas spēli pret RFS. Turnīra tabula un rezultāti: http://online.lff.lv