Kultūras ministrija atsāk piedāvāt vienuviet apkopota un atjaunota “#Ēkultūra” resursa izmantošanu, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti.
Ministrijas interneta vietnē www.km.gov.lv ievietots saraksts ar digitālajiem resursiem, kurus bez maksas no savām mājām var izmantot ikviens. Piemēram, īpašu piedāvājumu skolēniem sagatavojis Latvijas Nacionālais teātris, valsts svētku laikā, no 16. – 26. novembrim, piedāvājot digitālu izrādi “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris”, kas iekļauta programmā “Latvijas skolas soma”.
Ievērojami papildināts virtuāli pieejamais klasiskās mūzikas koncertu klāsts. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) izveidojis “LNSO digitālo koncertzāli”. Noteiktos datumos LNSO kanālā vietnē “Youtube” ikviens bez maksas varēs baudīt līdz šim neredzētus koncertu videoierakstus.
Lai arī muzeji ārkārtējās situācijas laikā atvērti arī klātienes apmeklējumiem, arī šajā jomā papildināts “#Ēkultūra” virtuālais piedāvājums. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) digitālajā piedāvājumā iekļāvis audio un video stāstus par mākslu, kā arī daļu no mākslas darbu “zelta fonda”, kas glabājas LNMM, savukārt Rundāles pils muzejs resursu krātuvi papildinājis ar īsfilmām par mākslas stiliem un muzeja tīmekļvietnē apskatāmajiem digitalizētajiem krājuma priekšmetiem.
“#Ēkultūra”” saturs ir ne vien izklaidējošs, bet arī izglītojošs. Tā, piemēram, vietnes www.dainuskapis.lv un valoda.ailab.lv piedāvā izzināt latviešu folkloru, bet amatiermākslas kolektīviem noderēs Latvijas Nacionālā kultūras centra ekspertu padomi attālinātajai darbībai kultūras mantojuma, lietišķās mākslas un tautas mūzikas jomā.
Ministrijas apkopotā informācija par kultūras piedāvājumiem katru dienu tiks papildināta, taču resursa saturs atrodams arī sociālajos tīklos, sekojot mirkļbirkai #Ēkultūra.
Foto: Pixabay.com
Informācija: Kultūras ministrija