25.2 °C, 2.6 m/s, 76 %

Sākumlapa JaunumiSportsEdgars Krūmiņš ar komandu dosies uz Tokijas olimpiskajām spēlēm
Edgars Krūmiņš ar komandu dosies uz Tokijas olimpiskajām spēlēm
30/05/2021

Latvijas 3×3 basketbola izlase ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā izcīnījusi ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Mūsu izlase no 27. līdz 30. maijam Austrijas pilsētā Grācā piedalījās olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kurā tika izcīnītas trīs ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm.

Grupu turnīru Latvijas izlase aizvadīja ļoti pārliecinoši, uzvarot visās četrās spēlēs un izcīnot pirmo vietu apakšgrupā, un iekļūstot ceturtdaļfinālā. Pirmajā sacensību dienā mūsu komanda aizvadīja divas apakšgrupas spēles. Pirmajā spēlē Latvijas izlase ar 21:14 pārspēja Austriju, Edgars guva 1 punktu. Nīderlandes izlase tika uzvarēta ar 21:17, Edgars guva 5 punktus. “Stipra lietus dēļ sacensību sākums tika pārcelts, un tas nedaudz izsita no līdzsvara. Atzīšu, satraukums bija jau no paša rīta, jo visi apzinājās, cik nozīmīgs ir šis turnīrs. Bet visām komandām apstākļi vienādi, un, domāju, pretiniekiem satraukums nebija ne par kapeiku mazāks. Pirmo dienu vērtēju ar sekmīgu atzīmi, jo bijām noskaņojušies, pildījām treneru norādījumus, un viss izdevās,” pēc pirmās sacensību dienas Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja Edgars Krūmiņš.

Pēc vienas brīvas dienas mūsu izlase aizvadīja atlikušās divas apakšgrupas spēles. Vispirms ar 21:18 tika pārspēta Horvātija (Edgaram 2 punkti), un pēc tam pieveikta arī Kanāda ar rezultātu 21:16 (Edgaram 3 punkti). Uzveicot visus pretiniekus, Latvijas komanda ieguva pirmo vietu apakšgrupā un nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā. “Nofokusējāmies, un divās spēlēs – divas uzvaras. Protams, ir arī pie kā piestrādāt – bija dažas kļūdiņas aizsardzībā. Bet rīt galvenais ir nofokusēties uz Lietuvu,” pēc otrās veiksmīgās dienas komentēja Edgars Krūmiņš.

Ceturtdaļfinālā mūsu pretinieki bija kaimiņvalsts Lietuvas komanda, ko izdevās uzveikt ar rezultātu 21:19, Edgars šajā spēlē guva 4 punktus. Pusfinālā mūsējiem pretī stājās Polijas izlase, kurai izdevās aizlikt kāju priekšā Latvijas izlases ceļam uz Tokiju. Spraigā un interesantā spēlē uzvaru izcīnīja Polijas komanda ar rezultātu 20:18. Edgars šajā spēlē guva 4 punktus. Līdz ar šo uzvaru Polijas basketbolisti nodrošināja sev ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet Latvijai atlika vēl viena iespēja – uzvarēt spēlē par trešo ceļazīmi.

Izšķirošajā spēlē Latvijas izlase tikās ar Francijas komandu. Izcīnot uzvaru ar rezultātu 21:15 (Edgars spēlē guva 8 punktus), mūsu puiši ieguva ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. “Ir tāds adrenalīns! Un joprojām nevaru noticēt, ka tas ir noticis!” apmēram stundu pēc izšķirošās spēles “Sporta servisa centram” savas sajūtas atklāja Edgars Krūmiņš.

Turnīrā Grācā par trīs ceļazīmēs uz olimpiskajām spēlēm sacentās 20 valstu komandas. Ceļazīmi ieguva Nīderlandes, Polijas un Latvijas vīriešu komandas.