20.7 °C, 2 m/s, 80.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsDžudo turnīrs pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu
Džudo turnīrs pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu
04/02/2020

Aizvadītas desmitās Jelgavas atklātās meistarsacīkstes “Džudo olimpiskās cerības 2020”, kas 1. februārī norisinājās Jelgavas sporta hallē. Sacensībās šogad piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 600 dalībnieku. Jelgavas džudistu komanda kopvērtējumā izcīnīja 5. vietu ar četrām zelta, piecām sudraba un septiņām bronzas medaļām.

Džudo sacensībās startēja 600 sportistu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Ukrainas, pārstāvot 46 klubus vai sporta skolas.

Sportisti sacentās četrās vecuma grupās: U-10, U-12, U-14 un U-16. Sasummējot rezultātus, pēc izcīnīto medaļu skaita komandu kopvērtējumā uzvarēja Vsevoloda Zeļonija sporta skolas džudisti ar izcīnītām 6 zelta, 4 sudraba un 10 bronzas medaļām. Otrajā vietā ierindojās sporta skola “Red Star” no Krievijas, trešie – džudisti no Ādažu sporta skolas. Jelgavas komanda izcīnīja 5. vietu ar četrām zelta, piecām sudraba un septiņām bronzas medaļām.

Zelta godalgu U-10 vecuma grupā svara kategorijā līdz 21 kilogramam izcīnīja Timurs Galkins, Aleksandrs Popoks uzvarēja U-10 grupā svara kategorijā līdz 29 kilogramiem, Jānis Jakobs Birnītis palika nepārspēts U-10 vecuma grupā svara kategorijā līdz 38 kilogramiem, savukārt U-12 vecuma grupā zeltu svara kategorijā virs 55 kilogramiem izcīnīja Arnolds Losāns.

Ar sudraba medaļu Jelgavas krājkasi papildināja Reinis Indriksons (U-10, 21 kg), Ivans Nemņaševs (U-10, 29 kg), Agnese Bojaruna (U-12, 44 kg), Sergejs Adatiņš (U-14, 50 kg) un Artjoms Grigorjevs (U-16, 35 kg). Savukārt bronzas medaļu izcīnīja Damirs Solovjovs (U-10, 23 kg), Timurs Košmans (U-10, 32 kg), Tamerlans Voroņeckis (U-10, 32 kg), Ļubova Saveļjeva (U-12, 32 kg), Dmitrijs Žukausks (U-12, +55 kg), Deniss Britikovs (U-14, 38 kg) un Severīns Bondaļuks (U-16, 42 kg).

“Apsveicu Jelgavas komandu par aktīvu dalību un par pelnītu 5. vietu starp 46 komandām, jo mājās uzstāties vienmēr ir grūtāk. Turklāt šogad konkurence bija ļoti sīva, piemēram, U-12 vecuma grupas svara kategorijā līdz 32 kilogramiem startēja 35 džudisti, bet svara kategorijā līdz 35 kilogramiem – 34 džudisti,” norāda turnīra organizatoru pārstāvis Sergejs Vasjkovs. Viņš informē, ka Latvijas Džudo federācijas prezidents V.Zeļonijs pasniedza arī speciālo balvu “Par cīņu pēc uzvaras”, ko saņēma U-14 vecuma grupas uzvarētājs svara kategorijā līdz 46 kilogramiem – kimono tika Kaļiņingradas sportistam Kirilam Ivanuškinam.

Turnīru organizēja cīņas sporta klubs “Jelgavas džudo” ar “Sporta servisa centra” un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas atbalstu.