16.5 °C, 0.5 m/s, 93.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsDžudistiem Latvijas meistarsacīkstēs – četras medaļas
Džudistiem Latvijas meistarsacīkstēs – četras medaļas
24/08/2020

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas džudisti Latvijas meistarsacīkstēs U-14 un U-16 vecuma grupās izcīnījuši četras medaļas.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Saldū pulcējās Baltijas valstu džudisti. 22. augustā viņi startēja starptautiskā džudo turnīrā “Saldais džudo”, savukārt 23. augustā tika noskaidroti Latvijas čempioni divās vecuma grupās: U-14 un U-16.

Latvijas meistarsacīkstēs startēja tikai divu vecuma grupu sportisti. No jelgavniekiem zelta medaļu U-14 grupā svara kategorijā līdz 32 kilogramiem izcīnīja Artjoms Marčenko deviņu džudistu konkurencē. Sudrabs Latvijas meistarsacīkstēs Anastasijai Isajevai U-14 grupā svara kategorijā līdz 52 kilogramiem un Artjomam Grigorjevam U-16 grupā svara kategorijā līdz 38 kilogramiem. Savukārt bronzas godalgu mājās pārveda Deniss Britikovs, kurš startēja U-14 grupā svara kategorijā līdz 42 kilogramiem.

Turnīrā “Saldais džudo” piedalījās ap 300 sportistu, kuri sacentās piecās vecuma grupās: U-10, U-11, U-12, U-18 un U-21. Mūsu sportisti izcīnīja 20 medaļas – divas zelta, piecas sudraba un 13 bronzas. Visvairāk medaļu mums jaunākajā grupā (U-10) – astoņas, U-11 vecuma grupā jelgavniekiem ir četras medaļas, U-12 vecuma grupā izcīnītas trīs medaļas, savukārt U-21 vecuma grupā – piecas medaļas. Vecākajā grupā piedalījās visu trīs valstu izlašu sportisti. Labi nostartēja un uzvaru izcīnīja mūsu sportists Vladimirs Ščerbakovs, kurš gada sākumā kļuva par Latvijas čempionu pieaugušajiem un Baltijas čempionu U-21 vecuma grupā savā svara kategorijā. “Diemžēl otrs mūsu Baltijas čempions Ņikita Skorbenko cīņas laikā salauza rokas pirkstu un rezultātā izcīnīja 3. vietu,” norāda treneris Kims Usačevs.

Zelta medaļu izcīnīja:

• Damirs Solovjovs U-10 grupā svara kategorijā līdz 24 kilogramiem,
  • Vladimirs Ščerbakovs U-21 grupā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem.

Sudraba medaļu izcīnīja:

• Jānis Jakobs Birnītis U-10 grupā svara kategorijā līdz 46 kilogramiem,
  • Jānis Jakobs Birnītis U-11 grupā svara kategorijā līdz 46 kilogramiem,
  • Vilens Vladimirovs U-11 grupā svara kategorijā virs 55 kilogramiem,
  • Vilens Vladimirovs U-12 grupā svara kategorijā virs 55 kilogramiem,
  • Aleksandrs Tuuļs U-12 grupā svara kategorijā līdz 29 kilogramiem.