21.6 °C, 1.6 m/s, 86.7 %

Sākumlapa JaunumiSportsDivi Jelgavas vieglatlēti kvalificējas Eiropas U-20 čempionātam
Divi Jelgavas vieglatlēti kvalificējas Eiropas U-20 čempionātam
04/07/2021

2. un 3. jūlijā Ogrē notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U-18 un U-20 vecuma grupām. Divi vecākās grupas Jelgavas vieglatlēti kvalificējās Eiropas čempionātam, kas norisināsies 15.–18. jūlijā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

Eiropas U-20 čempionātam kvalificējās Māra Anna Zīverte un Artūrs Isajevs. Māra Anna Zīverte izcīnīja uzvaru 400 metru barjerskrējienā astoņu sportistu konkurencē, finišējot pēc 1:01,00 minūtes. Tas ir arī čempionāta ceturtais augstvērtīgākais rezultāts. Savukārt Artūrs Isajevs izcīnīja 3. vietu 17 skrējēju konkurencē 100 metru sprintā, finišējot pēc 11,10 sekundēm. Viņš iekļauts 4×100 metru stafetes komandā, kas startēs Eiropas čempionātā. Jāpiebilst, ka Artūrs arī izcīnīja 8. vietu 24 skrējēju konkurencē 200 metru sprintā ar rezultātu 23,24 sekundes.

Latvijas U-20 čempionātā startēja arī Sanija Ozola, kura izcīnīja 15. vietu 100 metru skrējienā (rezultāts – 14,44 sekundes, piedalījās 21 sportiste) un 18. vietu tāllēkšanā (rezultāts – 4,14 metri, piedalījās 18 sportistes), Mareks Lazdāns, kuram 7. vieta 24 skrējēju konkurencē 200 metru skrējienā ar jaunu personīgo rekordu – 23,22 sekundēm – un 10. vieta 17 dalībnieku konkurencē 400 metru skrējienā (rezultāts – 52,14 sekundes), un Elizabete Knope, kurai 8. vieta 400 metru barjerskrējienā (rezultāts – 1:15,89 minūtes, startēja astoņas dalībnieces).

Latvijas U-18 čempionātā vislabāk no Jelgavas BJSS sportististiem veicās Albertīnai Rudņevai, kura izcīnīja 2. vietu sešu dalībnieču konkurencē 2000 metru kavēkļus skrējienā ar rezultātu 8:03,80 minūtes. Viņa startēja arī 3000 metru skrējienā, kurā ar rezultātu 12:21,87 ierindojās 6. vietā starp septiņām skrējējām.

Vēl čempionātā no Jelgavas BJSS startēja Alise Rozenberga, kura 200 metru skrējienā ieņēma 25. vietu (rezultāts – 28,28 sekundes, startēja 36 sportistes), Artūrs Konderko, kuram 200 metru sprintā 10. vieta (rezultāts – 24,05 sekundes, startēja 29 skrējēji), trīssoļa lēkšanā 6. vieta (rezultāts – 12,32 metri, startēja septiņi dalībnieki) un augstlēkšanā 4. vieta ar rezultātu 1,75 metri (startēja seši sportisti), Jurģis Liniņš, kuram 200 metru sprintā ir 11. vieta (rezultāts – 24,05 sekundes, startēja 29 dalībnieki) un 400 metros 9. vieta (rezultāts – 55,44 sekundes, startēja 19 dalībnieki), Ralfs Rubenis, kuram 200 metru sprintā 29. vieta (rezultāts – 25,55 sekundes, startēja 29 dalībnieki), Megija Asvere, kurai 400 metru skrējienā 12. vieta (rezultāts – 1:04,15 minūtes, startēja 19 dalībnieces), un Paula Rozenberga-Kokina, kurai lodes grūšanā 14. vieta (rezultāts – 8,09 metri, startēja 14 dalībnieces).