16.5 °C, 0.5 m/s, 93.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsDeviņi kluba “Apolons” sportisti kļūst par Latvijas čempioniem
Deviņi kluba “Apolons” sportisti kļūst par Latvijas čempioniem
31/08/2020

Aizvadītās nedēļas nogalē Gulbenē notika Latvijas atklātais čempionāts spēka trīscīņā un svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu. Jelgavu ar teicamiem panākumiem sacensībās pārstāvēja sporta kluba “Apolons” sportistu izlase.

Sieviešu grupā par Latvijas absolūto čempioni, sasniedzot jaunu Latvijas rekordu, kļuva Jelgavas komandas trenere Jana Jansone (svara kategorija līdz 52 kilogramiem). Viņas rezultāts – 70 kilogrami.

Jauniešu grupā savā svara kategorijā par Latvijas čempioniem kļuva Edvīns Kranga (svara kategorija līdz 59 kilogramiem, rezultāts 80 kilogrami) un Raivis Cēsnieks (svara kategorija līdz 74 kilogramiem, rezultāts 87,5 kilogrami). Puiši izcīnīja 3. vietu komandu konkurencē starp jauniešiem.

Open (vīru) grupā Latvijas absolūtā čempiona titulu, uzrādot Latvijas rekordu, izcīnīja jelgavnieks Renārs Dronga (svara kategorija līdz 83 kilogramiem). Čempiona rezultāts – 260 kilogrami. Zelta medaļu ieguva un personīgo rekordu uzstādīja arī “Apolona” sportists Artūrs Audze svara kategorijā līdz 105 kilogramiem. Viņa rezultāts – 177,5 kilogrami. Sudrabu izcīnīja Raitis Tetērins (svara kategorija līdz 59 kilogramiem, rezultātu 85 kilogrami), Dmitrijs Borzovs (svara kategorija līdz 74 kilogramiem, rezultāts 110 kilogrami), Vjačeslavs Gančeris (svara kategorija līdz 83 kilogramiem, rezultāts 142,5 kilogrami).

Senioru grupā valsts čempiona titulu un stiprākā atlēta kausu ieguva jelgavnieks Jānis Lasmanis, kurš sacentās svara kategorijā līdz 83 kilogramiem. Viņa rezultāts – 150 kilogrami. Zelta medaļu izcīnīja arī Aigars Upelnieks (svara kategorija 120 kilogrami un vairāk, rezultāts 165 kilogrami), Ivans Raukenas (svara kategorija līdz 74 kilogramiem, rezultāts 105 kilogrami), Jānis Lapels (svara kategorija līdz 93 kilogramiem, rezultāts 125 kilogrami), bet Aleksandrs Smelovs saņēma specialo kausu kā trešais stiprākais savā vecuma grupā. Līdz ar to Jelgavas komanda izcīnīja čempionu kausu komandu konkurencē.

“Komandu sacensībām sagatavoja Eiropas vicečempione šā gada Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas absolvente Jana Jansone. Rezultātā mūsu sportistiem ir deviņas 1. vietas, divi Latvijas rekordi un kopā izcīnīti seši kausi. Klubs “Apolons” jau atkal apliecināja, ka ir viens no stiprākajiem spiešanas klubiem Latvijā un var būt Latvijas Pauerliftinga federācijas atbalsta bāze. Paldies Jelgavas pilsētas pašvaldībai un Sporta servisa centram par atbalstu,” tā kluba “Apolons” vadītājs Edmunds Jansons.

Foto un informācija: sporta klubs “Apolons”