24.2 °C, 2.2 m/s, 53.4 %

Sākumlapa JaunumiSportsDeičmans uzstāda Latvijas junioru rekordu, Brenčs kvalificējas Eiropas junioru čempionātam
27/02/2023

Trīs dienas, no 24. līdz 26. februārim, Ķīpsalas 50 metru peldbaseinā notika 98. Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā, kurā piedalījās 470 peldētāji no 47 dažādām komandām. Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēkņi nostartēja ļoti labi – uzstādīts jauns Latvijas junioru rekords, iegūtas tiesības piedalīties Eiropas junioru čempionātā, kā arī izcīnītas ap 20 medaļu.

98. Latvijas atklātajā čempionātā peldēšanā piedalījās 470 sportisti no 47 dažādām komandām, pārstāvot tādas valstis kā Latvija, Igaunija, Somija, Malta. JSPS čempionātā pārstāvēja 49 sportisti, veidojot lielāko vienas komandas pārstāvniecību čempionātā. Tā kā čempionātā startēja arī ārvalstu peldētāji, katrā distancē rezultāti tika vērtēti gan absolūtajā kategorijā (pēc finālpeldējumu rezultātiem), gan Latvijas mērogā, neņemot vērā ārvalstu sportistu rezultātus (pēc priekšpeldējumu rezultātiem). Katrā distancē arī tika rīkotas divas apbalvošanas ceremonijas. Absolūtajā ieskaitē pēc izcīnīto medaļu skaita JSPS uzrādīja augstvērtīgāko rezultātu ar 16 medaļām – trīs zelta, astoņām sudraba un piecām bronzas. Latvijas ieskaitē JSPS izcīnīja par sešām medaļām vairāk – 22: četras zelta, 13 sudraba un piecas bronzas.

JSPS peldētājs Nikolass Deičmans (trenere – Astra Ozoliņa) uzvarēja 200 metros uz muguras gan absolūtajā, gan Latvijas vērtējumā ar rezultātu 02:05,43 minūtes. Tas ir jauns Latvijas junioru rekordu šajā distancē. Zīmīgi, ka līdzšinējais rekorda īpašnieks valmierietis Kristaps Miķelsons palika otrais. Nikolasam sudrabs gan absolūtajā, gan Latvijas vērtējumā ir 200 metros kompleksajā peldējumā, savukārt 400 metros kompleksajā peldējumā viņš absolūtajā vērtējumā bija trešais, bet Latvijas vērtējumā – otrais. “Šīs dienas bija ļoti auglīgas un ar zināmu izrāvienu! Man izdevās sasniegt jaunu Latvijas junioru rekordu, kā arī izcīnīt vairākas godalgotas vietas. Pēc šī čempionāta man izkristalizējās jauni mērķi, pie kuriem noteikti strādāšu turpmāk,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda Nikolass, atklājot, ka viņa jaunais mērķis ir izpildīt normatīvu dalībai Eiropas junioru čempionātā 100 metros uz muguras vai 200 metros kompleksā.

200 metros tauriņstilā vīriešu konkurencē par medaļām cīnījās tikai Latvijas sportisti. Bronzu kā absolūtajā, tā Latvijas vērtējumā izcīnīja treneres A.Ozoliņas audzēknis Elijs Aleksejevs.

Arī 50 metros uz muguras viss goda pjedestāls Latvijas peldētājiem. Līdz ar to sudrabu gan absolūtajā, gan Latvijas vērtējumā izcīnīja treneres Ingas Arnītes audzēknis Kristians Brenčs (26.65). 100 metros uz muguras Kristianam bronza absolūtajā vērtējumā (Latvijas vērtējumā – sudrabs), finišējot ar jaunu personīgo rekordu 57,32 sekundes. Šis rezultāts atbilst Latvijas Peldēšanas federācijas noteiktajam kvalifikācijas normatīvam dalībai Eiropas junioru čempionātā, kas notiks no 4. līdz 9. jūlijam Serbijas galvaspilsētā Belgradā. Šobrīd Kristians ar vienīgais Latvijas peldētājs, kurš izpildījis normatīvu Eiropas junioru čempionātam. Vēl Kristianam bronza absolūtajā un vienlaikus arī Latvijas mērogā ir 200 metros uz muguras.

Treneres Jeļenas Visockas audzēkne Kristīne Zinoviča izcīnīja sudraba medaļu absolūtajā vērtējumā 50 metros uz muguras (Latvijas vērtējumā – bronza). Tikai Latvijas čempionāta ieskaitē viņai sudrabs 100 un 200 metros uz muguras. Sportiste čempionātā izpildīja Sporta meistara normatīvu.

Cita treneres J.Visockas audzēkne Rūta Šķirus 50 metros brasā izcīnīja sudraba medaļu absolūtajā vērtējumā, bet Latvijas čempionāta ieskaitē viņai zelts. Jāpiebilst, ka Rūta pirms pāris mēnešiem sacensībās Jelgavā izpildīja Sporta meistara normatīvu, un šajās sacensībās to atkārtoja, 50 metru brasa distanci nopeldot atbilstoši normatīvam. “Kopumā ar savu startu esmu apmierināta. Pirmo reizi 50 metru baseinā, veicot 50 metru brasa distanci, man izdevās izpildīt Sporta meistara normatīvu un iegūt 1. vietu Latvijas sportistu konkurencē. Finālā, veicot šo pašu distanci, uzlaboju savu priekšpeldējuma rezultātu, tomēr ar to nepietika un absolūtajā vērtējumā paliku 2. vietā. Liels prieks arī par to, ka palīdzēju mūsu komandai iegūt 1. vietu 4×100 metru kompleksa stafetē, turklāt individuāli man 100 metros brasā izdevās uzlabot personīgo rekordu,” stāsta Rūta.

Treneres I.Arnītes audzēknis Matīss Kaktiņš 200 metros brasā izcīnīja sudraba medaļu abās ieskaitēs.

Treneres Anželikas Paegles audzēkne Laura Šinkus Latvijas ieskaitē 50 metros uz muguras izcīnīja sudraba medaļu, bet 100 metros uz muguras – bronzu.

Cita treneres A.Paegles audzēkne Anna Geraseva izcīnīja bronzas medaļu Latvijas ieskaitē 200 metros uz muguras.

Medaļas arī stafetēs

JSPS izcīnīja arī vairākas medaļas stafetes peldējumos. Mūsu peldētāji uzvarēja 4×100 metru kombinētajā stafetē gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Sieviešu komandā peldēja K.Zinoviča, Renāte Artamonova, R.Šķirus un Nikola Elpe, vīriešu komandā – K.Brenčs, E.Aleksejevs, M.Kaktiņš un N.Deičmans.

4×100 metru brīvā stila stafetē JSPS sieviešu un vīriešu komanda izcīnīja sudrabu. Sieviešu komandā peldēja L.Šinkus, Veronika Gorškova, N.Elpe un R.Artamonova, vīriešu komandā peldēja K.Brenčs, Deniss Petrago, Roberts Gūtmanis un N.Deičmans.

4×200 metru brīvā stila stafetē JSPS komandas izcīnīja sudrabu. Sieviešu komandas sastāvs: A.Geraseva, N.Elpe, K.Zinoviča, R.Artamonova; vīriešu komandas sastāvs: K.Brenčs, Rūdis Sondors, E.Aleksejevs un N.Deičmans.

Seši iekļūst top 50

Augstvērtīgāko rezultātu sarakstā pēc FINA punktiem no JSPS peldētājiem uzrādīja K.Brenčs, ar rezultātu 100 metros uz muguras ieņemot 7. rezultātu (737 punkti) 470 peldētāju konkurencē. 14. vieta ar 710 punktiem ir N.Deičmanam par rezultātu 200 metros uz muguras. 37. vietā ierindojas R.Šķirus, 38. vietā – M.Kaktiņš, 42. vietā – K.Zinoviča, 44. vietā – L.Šinkus.

Nedēļas nogalē jau Baltijas čempionāts

JSPS peldētāji kuplā skaitā būs pārstāvēti arī Baltijas valstu čempionātā peldēšanā, kas notiks Ķīpsalas peldbaseinā 3. un 4. martā.