16.5 °C, 0.5 m/s, 93.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsDebitējot septiņcīņā, uzlec personīgo rekordu
Debitējot septiņcīņā, uzlec personīgo rekordu
31/01/2022

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Artūrs Konderko pirmo reizi startēja Latvijas čempionātā daudzcīņā (septiņcīņā) telpās. Vislabāko rezultātu Artūrs uzrādīja augstlēkšanā, uzstādot jaunu personīgo rekordu, bet kopvērtējumā viņš izcīnīja 4. vietu.

Latvijas čempionāts daudzcīņā telpās notika 29. un 30. janvārī Valmierā. Artūrs Konderko startēja U-20 vecuma grupā, kurā izcīnīja 4. vietu piecu dalībnieku konkurencē. “Ņemot vērā, ka daudzcīņā Artūrs startēja vien otro reizi, bet tieši septiņcīņā – pirmo reizi, rezultāts ir labs,” vērtē Artūra trenere Aļona Fomenko.

Sacensību pirmajā dienā sportisti startēja četrās disciplīnās. 60 metrus Artūrs noskrēja 7,63 sekundēs un ieņēma ceturto vietu. Tāllēkšanā Artūrs ar rezultātu 5,63 metri ieņēma ceturto vietu, lodes grūšanā ar rezultātu 8,66 metri – ceturto vietu, augstlēkšanā ar rezultātu 1,86 metri – otro vietu. Augstlēkšanā Artūrs uzstādīja jaunu personīgo rekordu.

Sacensību otrajā dienā sportisti startēja trīs disciplīnās. 60 metru barjerskrējienā ar rezultātu 9,64 sekundes Artūrs ieņēma trešo vietu, kārtslēkšanā ar rezultātu 2,60 metri – ceturto vietu, 1000 metru skrējienā ar rezultātu 3:04,31 minūte – ceturto vietu. Septiņu disciplīnu kopsummā Artūrs Konderko ieguva 3762 punktus un kopvērtējumā ieguva 4. vietu. “Artūrs ļoti progresē. To pierāda arī tas, ka viņš uzstādīja personīgo rekordu augstlēkšanā. Tāpat jāņem vērā, ka Jelgavā nav apstākļu, lai trenētos kārtslēkšanā – iespējas trenēties šajā disciplīnā mēs meklējam citur. Tāpat viņam vēl ir ļoti maz pieredzes daudzcīņā – tikai otrais starts. Saliekot kopā visus šos apstākļus un to, ka čempionātā viņš startēja bez trenera, ar rezultātu esam apmierināti,” norāda A.Fomenko, piebilstot, ka no bronzas godalgas Artūru šķīra vien 35 punkti.

Martā Šauļos notiks Baltijas komandu čempionāts daudzcīņā, un pastāv iespēja, ka A.Konderko tiks iekļauts Latvijas izlases sastāvā.