25.9 °C, 5.1 m/s, 49.3 %

Sākumlapa JaunumiSports“Cerībniekiem” panākumi vieglatlētikas čempionātos
“Cerībniekiem” panākumi vieglatlētikas čempionātos
02/06/2017

Ar dalību Lietuvas un Latvijas čempionātos sezonu stadionā ir atklājuši Jelgavas invalīdu un rehabilitācijas kluba “Cerība” sportisti, kuri abās sacensībās tika pie godalgām.

20. maijā Šauļos notika Lietuvas čempionāts un tajā 1. vietu diska mešanā izcīnīja Ingrīda Priede, kura uzrādīja rezultātu 28,65 metrus. Edgaram Bergam – 2. vieta lodes grūšanā (13,51 metrs), bet jaunais kluba sportists Armands Gāga lodi aizgrūda 8,11 metrus tālu un izcīnīja 8. vietu.

Nedēļu vēlāk Murjāņu stadionā notika Latvijas čempionāts. Zelta godalgu diska mešanā ar rezultātu 29,71 metrs ieguva I.Priede. Savu Lietuvā uzrādīto rezultātu spēja uzlabot E.Bergs, kuram uzvarai pietika ar 14,13 metriem. Savukārt jelgavnieks Dmitrijs Silovs sasniedza personīgo rekordu šķēpa mešanā – 54,95 metri – un izcīnīja zelta medaļu, tāpat sportists ieguva sudrabu lodes grūšanā – 12,65 metri. Arī A.Gāga spēja uzlabot pirms nedēļas Lietuvā parādīto sniegumu: šoreiz viņš lodi aizgrūda 8,60 metrus, kas deva 3. vietu.

Panākumus guva arī mūsu sportisti ar garīgās attīstības traucējumiem: Ruslana Deksne izcīnīja 2. vietu 100 metru sprintā, Jānis Zālīte – 2. vietu tāllēkšanā un 3. vietu 100 metros, savukārt Dainis Ciršs – 2. vietu 100 metros un 3. vietu tāllēkšanā.

Jāatgādina, ka 14. jūlijā Londonā notiks pasaules čempionāts vieglatlētikā invalīdiem, uz kuru dosies arī trīs jelgavnieki – I.Priede, E.Bergs un D.Silovs.