4.7 °C, 3.7 m/s, 91.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBroakstis par Eiropas Ekonomiskās Zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta nākamo periodu
Broakstis par Eiropas Ekonomiskās Zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta nākamo periodu
30/01/2009

29.janvārī Latvijas Pilsoniskās alianses (LPA) biroja telpās tika organizētas pirmās NVO vadītāju tematiskās brokastis. Jaunās tradīcijas mērķis ir pārrunāt aktualitātes trešajā sektorā, kā arī noteikt prioritātes darbībai. Svarīgākais tikšanos laikā ir sniegt savstarpēji vienojošu atbalstu, kas nodrošina spēcīga un vienojoša NVO viedokļa veidošanu.

Brokastu diskusijas sarunas galvenā tēma bija Eiropas Ekonomiskās Zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu nākamais periods. Diskusijā piedalījās Norvēģijas Karalistes vēstniecības pārstāve Linda Ozola, kura apgalvoja, ka donoru valstīm ir būtiski atbalstīt nevalstisko organizāciju darbību. Tās interesē, kā veicas Latvijas NVO līdzekļu apguvē un uz šo atbalstu organizācijas var paļauties arī turpmāk. Pirmajā tikšanās reizē piedalījās Papardes Zieda, LAPAS, Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padomes, Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības, Izglītības attīstības centra, Latvijas Sarkanā Krusta, Latvijas Zaļās Kustības, Dzīvības Koka, Providus, Pasaules Dabas Fonda, Delnas, Latvijas Samariešu apvienības, Latvijas Lauku foruma, Dialogi.lv, Latvijas Studentu apvienības pārstāvji.

NVO vadītāji dalījās savā pieredzē par Latvijas Sabiedrības Integrācijas fonda administrēto NVO fonda programmu, kā arī individuālo grantu projektu iesniegšanu, līdzekļu apguvi un ar to saistītiem šķēršļiem. Organizācijas pauda neapmierinātību ar esošajiem noteikumiem fondu apguvē un par NVO fonda apsaimniekotāja birokrātisko administrēšanas sistēmu. Izskanēja doma rosināt priekšlikumu fonda apsaimniekotāja maiņai. Diskusijas dalībnieku pieredze, iesniedzot projektus Individuālo grantu konkursos, liecina, ka NVO kļūt par granta saņēmēju ir problemātiski.

Brokastu dalībnieki diskutēja arī par Eiropas Ekonomiskās Zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta nākamā perioda NVO fonda apjomu, piekrītot, ka tas būtu palielināms no 10% uz 20% no kopējās finanšu instrumentos pieejamās summas. LPA birojs apkopojis diskusijā izteiktos priekšlikumus un turpinās iestāties par NVO interesēm minētajos finanšu instrumentos. Galvenais uzdevums ir maksimāli atvieglot administratīvos nosacījumus lielo slogu NVO fondā, lai būtiski atvieglotu gan pieteikšanos, gan projektu ieviešanu.

Informāciju sagatavoja:
Zemgales NVO Centrs
T. 63021910