3.8 °C, 2.5 m/s, 78.4 %

Sākumlapa JaunumiBMX braucēji sezonu atklāj ar dalību Itālijas un Eiropas kausa posmos
BMX braucēji sezonu atklāj ar dalību Itālijas un Eiropas kausa posmos
04/04/2022

Jelgavas BMX braucēji sākuši sezonu ar sacensībām ārzemēs. Divās nedēļas nogalēs – četri starti, un treneris ar uzrādītajiem rezultātiem ir apmierināts.

26. un 27. martā kluba “Mītavas kumeļi” un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas BMX braucēji startēja Itālijas kausa pirmajos divos posmos. Tajā abas dienas sacensībās piedalījās ap 500 braucēju, no kuriem 19 bija jelgavnieki.

Itālijas kausa 1. posmā jelgavnieki izcīnīja piecas godalgotas vietas. 1. vieta Raimo Soldānam deviņus gadus jauno zēnu grupā, Aleksim Lānso 10 gadus jauno zēnu grupā un Ģirtam Jonkum krūzeros vecumā grupā “40+”. 2. vietu izcīnīja Āris Koško 10 gadus jauno zēnu grupā. 3. vietu izcīnīja Rihards Helmanis 13-14 gadus jauno puišu grupā.

Itālijas kausa 2. posmā jelgavniekiem sešas godalgas. 1. vietu izcīnīja Raimo Soldāns deviņus gadus jauno zēnu grupā, Āris Koško 10 gadus jauno zēnu grupā, Renārs Želvis 11 gadus jauno puišu grupā un Ģirts Jonkus krūzeros vecuma grupā “40+”. Savukārt 3. vietu izcīnīja Aleksis Lānso 10 gadus jauno zēnu grupā un Rinalds Bāris 12 gadus jauno puišu grupā.

2. un 3. aprīlī Itālijas pilsētā Veronā norisinājās Eiropas kausa 1. un 2. posms. Sacensībās kopumā startēja ap 1200 dalībnieku. Eiropas kausa 1. posmā Jelgavas sportistiem četras godalgas: zelts Raimo Soldānam deviņus gadus jauno zēnu grupā un Ģirtam Jonkum krūzeros vecuma grupā “40–44”, bronza Evelīnai Līkumai 10 gadus jauno meiteņu grupā un Ramonai Bārei 11–12 gadus jauno meiteņu grupā.

Eiropas kausa 2. posmā jelgavnieki trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Raimo Soldāns uzvarēja deviņus gadus jaunu zēnu grupā, Melānija Čudare uzvarēja 11–12 gadus jauno meiteņu grupā, Ģirts Jonkus uzvarēja krūzeros grupā “40–44”.

Kā Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks, viņš ar Jelgavas sportistu sniegumu ir apmierināts, jo mūsu sportisti ne tikai spēja izcīnīt godalgas, bet arī iekļūt lielajā finālā. Kādā no sacensībām iekļūt finālā, pārvarot priekšbraucienus, astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu un pusfinālu, izdevās Evelīnai Līkumai, Uvim Pilienam, Ramonai Bārei, Renāram Želvim, Rinaldam Bārim, Ilvim Hugo Eihentālam, Rihardam Helmanim, Aleksim Lānso, Ārim Koško un Melānijai Čudarei. “Nākamās sacensības daļai mūsu sportistu būs Eiropas kausa 3. un 4. posms, kas notiks no 16. līdz 18. aprīlim Beļģijas pilsētā Zolderā,” tā treneris.