14 °C, 2.9 m/s, 93.8 %

Sākumlapa JaunumiBK “Jelgava” pārbaudes spēlē uzstāda kluba rezultativitātes rekordu
BK “Jelgava” pārbaudes spēlē uzstāda kluba rezultativitātes rekordu
21/09/2012

Publicitātes foto

20.septembrī Kandavas sporta hallē basketbola klubs “Jelgava” pirmssezonas pārbaudes spēlē tikās ar Kazahstānas komandu BK “Tobol Kostanay”. Jelgavnieki pretiniekus pārspēja ar lielāko gūto punktu skaits kluba vēsturē un noslēdza maču ar rezultātu 123:96.

Šajā spēlē tika uzstādīts rezultativitātes rekords, jo BK „Jelgava” pastāvēšanas vēsturē vēl nevienā spēlā nebija izdevies gūt 123 punktus. Līdz šim vienā spēlē lielākais gūto punktu skaits tika uzstādīts pērnajā sezonā Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē pret “Jūrmala/Fēnikss”, kad jelgavnieki guva 120 punktus.

Spēlē pret Kazahstāns komandu jelgavnieki pirmajā ceturtdaļā strauji ieguva ievērojamu pārsvaru (38:21), piekopjot ļoti ātru spēles stilu un gūstot vairumu punktu ātrajos uzbrukumos. Nākamie divi ceturkšņi tika aizvadīti līdzīgā cīņā. Lai gan trešās ceturtdaļas izskaņā BK “Tobol Kostanay” komanda strauji spēja pietuvoties rezultātā, noslēdzošajās desmit minūtēs Kaspara Vilcāna padotie bieži piespieda kļūdīties pretiniekus uzbrukumā un ieguva pārsvaru, noslēdzot maču ar pārliecinošu uzvaru.

“Pirmajā ceturtdaļā teicami darbojāmies aizsardzībā, kas nesa augļus uzbrukumā, jo ļoti daudz punktus guvām no groza apakšas, ātrajos uzbrukumos. Nespējām noturēties vienā līmenī visu spēles gaitu. Arī ne visi spēlētāji atrodas vienādi augstā fiziskajā formā, taču priecē, ka ceturtajā ceturtdaļā ielaidām tikai 17 punktus un piecas minūtes spējām noturēt aizsardzību, neielaižot nevienu punktu,” par spēli stāsta BK “Jelgava” galvenais treneris Kaspars Vilcāns.

Šajā mačā traumas dēļ nepiedalījās Ainis Lagzdiņš, taču ticis pāri veselības likstām, laukumā atgriezās Andris Justovičs.

Izcilu spēli aizvadīja uzbrucējs Kristaps Kanbergs, kurš guva 31 punktu (2p. – 11/13, 3p. – 2/5, 1p. – 3/3), izcīnīja deviņas atlekošās bumbas un pārtvēra piecas bumbas. Otrs rezultatīvākais bija Edgars Krūmiņš ar 22 punktiem, bet Sandis Silavs un Artūrs Dušelis izcēlās attiecīgi ar 18 un 17 punktiem.