15.5 °C, 3.4 m/s, 80.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBijušajā CSDD ēkā Satiksmes ielā 2A turpmāk atradīsies Valsts policijas Reaģēšanas nodaļa
Bijušajā CSDD ēkā Satiksmes ielā 2A turpmāk atradīsies Valsts policijas Reaģēšanas nodaļa
21/11/2022

Lai paaugstinātu Valsts policijas efektivitāti un kapacitāti, nodrošinot sabiedrībai kvalitatīvu drošības pakalpojumu, Valsts policija turpina darbu pie strukturālajām pārmaiņām. Līdz ar to no 1. decembra pēc jauna modeļa darbu turpinās Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde. Reformas redzamākā daļa skars Zemgales reģiona pārvaldes iecirkņus, proti, ierasto sešu iecirkņu vietā tiek izveidoti trīs – Rietumzemgales, Austrumzemgales un Dienvidzemgales iecirknis. Dienvidzemgales iecirknī ietilps Bauskas un Jelgavas iecirknis. Šodien bijušajās Ceļu satiksmes drošības direkcijas telpās Satiksmes ielā 2A atklātas Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas telpas, uz kurām līdz 1. decembrim no Pētera ielas 5 plāno pārcelties VP darbinieki, kuri ikdienā dodas uz izsaukumiem.

Strukturālās pārmaiņas skars tieši pārvaldes darba organizāciju, nemazinot policistu skaitu. VP uzsver: tiek mainīts policijas darbības princips, lai iestādes pakalpojumi kļūtu iedzīvotājiem pieejamāki, efektīvāk organizējot policijas rīcībā esošos resursus. Sešu iecirkņu vietā tiek izveidoti trīs: Dienvidzemgales iecirknī apvienots Jelgavas un Bauskas iecirknis, Rietumzemgales iecirknī – Dobeles un Tukuma iecirknis, bet Austrumzemgales iecirknī – Jēkabpils un Aizkraukles iecirknis. Dienvidzemgales iecirknī tiek izveidotas trīs struktūras – Reaģēšanas nodaļa, Izmeklēšanas nodaļa un Prevencijas nodaļa. Par VP Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa priekšnieci iecelta Dana Landsberga.

 

Šodien, klātesot iekšlietu ministram Kristapam Eklonam, VP priekšniekam Armandam Rukam un VP amatpersonām, kā arī Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam un sadarbības partneriem, Satiksmes ielā 2A atklātas jaunās Reaģēšanas nodaļas telpas. Uz tām līdz 1. decembrim plāno pārcelties līdzšinējā VP Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa policisti, kuri ikdienā dodas uz izsaukumiem, tostarp noziedzīgiem nodarījumiem, ģimenes konfliktiem, ceļu satiksmes negadījumiem.

 

“Valsts policijā jau gadiem aktuāla problēma ir infrastruktūra, kas daudzviet ir gaužām skumjā stāvoklī. Apmeklējot Jelgavas iecirkni Pētera ielā 5 un iepazīstoties ar kolēģu darba apstākļiem, bija skaidrs, ka, neskatoties uz finansējuma trūkumu, situācija ir steidzami jārisina, lai nodrošinātu cienīgus darba apstākļus. Nu reaģējošie policisti ieguvuši jaunas telpas. Daļa līdzšinējā Jelgavas iecirkņa darbinieku jau tuvākajā laikā pārcelties uz Satiksmes ielu 2A,” norāda VP priekšnieks A.Ruks, papildinot, ka šobrīd telpu pielāgošana VP darbam notiek arī Zemgales Darījumu centrā Atmodas ielā 19 Jelgavā un Akadēmijas ielā 3, bijušajās “SEB bankas” telpās, lai līdz 1. janvārim pilnībā atbrīvotu telpas Pētera ielā 5.

 

Arī iekšlietu ministrs K.Eklons atzīst, ka šī ir nozīmīga diena gan policijai, gan Jelgavai un tās iedzīvotājiem. “Ar šo daļēji risinām gadu desmitiem sasāpējušo jautājumu – iekšlietu sistēmas infrastruktūra. Mums ir daudz problemātisku ēku gan Valsts policijai, gan ugunsdzēsējiem, gan robežsargiem. Diemžēl līdz šim valstī nav izdevies atrast finansējumu, lai realizētu projektu par vienota Katastrofu pārvaldīšanas centra izveidi Jelgavā iekšlietu struktūrvienībām un mediķiem, kuram Jelgavas pašvaldība pat ir atvēlējusi zemi. Esmu optimisma pilns, ka jaunā valdība jau drīz ķersies pie darbiem un viena no prioritātēm būs tieši iekšlietu sistēmas infrastruktūras sakārtošana. Taču ceru, ka arī šīs jaunās telpas policistiem palīdzēs pildīt savus darba pienākumus,” tā iekšlietu ministrs K.Eklons.      

 

Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš pateicās līdzšinējā Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa vadītājai Tatjanai Flanderei un policistiem, kuri savus pienākumus veic Pētera ielā 5. “Kvalitatīvas darba vides nodrošināšana policistiem ir liels solis nākotnē. Iekšējā drošība ir ārkārtīgi svarīga, un par to mums šobrīd ir jādomā īpaši. Svarīgs ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, neatliekamā palīdzība, svarīgi, lai starp tiem ir cieša sadarbība,” tā A.Rāviņš, jaunajai policijas ēkai dāvinot Jelgavas karogu. 

 

Reformu rezultātā par Reaģēšanas nodaļas vadītāju iecelts Māris Trēde, kurš VP dažādos amatos strādā jau vairāk nekā 20 gadu, bet pēdējos deviņus gadus bijis Tukuma iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks. Viņš stāsta, ka Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļā izveidotas 10 reaģēšanas grupas, no kurām tieši Jelgavā strādās sešas, un katrā grupā būs 12 policisti un viens galvenais vecākais inspektors. “Katru dienu strādās 1–2 grupas, kas apkalpos izsaukumus. Katrā no šīm grupām būs speciālisti, kas specializējušies konkrētā jomā, piemēram, ceļu satiksmes negadījumu noformēšanā, noziedzīgu nodarījumu situācijās, lai mēs spētu efektīvi reaģēt,” stāsta M.Trēde, papildinot, ka VP, līdzīgi kā neatliekamajā palīdzībā, ir izveidota Operatīvās vadības nodaļa, kas uz konkrēto izsaukumu norīkos VP ekipāžu, kura tobrīd ir tuvāk, un tas paātrinās reaģēšanas laiku uz izsaukumu. Jāpiebilst, ka strukturālā reforma paredz policistu dežurēšanu pilsētā, lai ātrāk nokļūtu notikumu vietās.

 

VP informē, ka līdz ar restrukturizāciju reģionālās pārvaldes Kriminālpolicijas birojā izveidotas divas nodaļas, organizējot kriminālpolicijas izmeklēšanas darbu šādos virzienos – Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa un kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļa.

 

Savukārt Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja sastāvā turpmāk centralizēti vairs nebūs patruļpolicijas un ceļu satiksmes uzraudzības struktūrvienību – tās reorganizācijas ceļā ir novirzītas uz jaunizveidotajiem iecirkņiem, tādējādi stiprinot iecirkņu reaģētspēju uz dažādu veidu notikumiem.

 

Jaunās ēkas 1. stāvā atrodas dežuranta postenis, trīs klientu pieņemšanas telpas, četras īslaicīgās aizturēšanas telpas un Reaģēšanas nodaļas grupas darba kabinets, bet ēkas 2. stāvā – dienesta telpas. 

 

Šodien pie jaunās Reaģēšanas nodaļas klātesošie tika iepazīstināti ar jaunajiem dienesta transportlīdzekļiem. Kopumā Dienvidzemgales iecirknim piešķirti 11 jauni transportlīdzekļi, taču to skaits vēl var mainīties. Prezentēti tika gan trafarētie, gan netrafarētie spēkrati, gan arī jauniegādātie “mobilie iecirkņi” jeb speciāli pielāgotas un aprīkotas automašīnas, no kurām reaģējošie policisti var piekļūt visām nepieciešamajām sistēmām un tādējādi notikuma vietā raitāk risināt konkrēto jautājumu vienlīdzīgā kapacitātē, kāds tas iespējams policijas iecirknī. Kopumā Valsts policija iegādājusies 185 šādas automašīnas, un to pārbūve veikta Jelgavas uzņēmumā “Universāls LTD”. 

 

Šiem transportlīdzekļiem ir jauns, pilnvērtīgs un moderns aprīkojums operatīvai reaģēšanai dažādās situācijās. Tie aprīkoti ar 360 grādu kamerām, ātruma kontroles ierīcēm, automātisku numurzīmju atpazīšanas sistēmu, tajos ir arī speciāli ierīkota vieta diviem aizturētajiem un nodrošināta video un audio kontrole.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē