Sākumlapa JaunumiSportsBASKETBOLA KOMANDA “JELGAVA/BJSS” LBL 2 FINĀLĀ
BASKETBOLA KOMANDA “JELGAVA/BJSS” LBL 2 FINĀLĀ
09/05/2017

Jelgavnieki izcīna zelta medaļas!

Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2.divīzijas zelta madaļas ieguvusi Jelgavas basketbola komanda “Jelgava/BJSS”, kas 8.maijā Valmierā ar rezultātu 80:62 pieveica “Valmiera Glass/ViA” basketbolistus, finālsērijā izcīnot panākumu ar 3-1. Ar 22 punktiem rezultatīvākais bija jelgavnieks Edgars Krūmiņš.

Pēdējo reizi Latvijas Basketbola pēc spēka otrajā līgā Jelgavas basketbola komanda bija uzvarējusi 2008.gadā, kad Vara Krūmiņa vadībā zeltu ieguva “Zemgale”. Pēdējos gados Jelgavas basketbols bija pārstāvēts LBL 1.divīzijā, bet šajā starpsezonā kluba vadība pieņēma pardomātu lēmumu, proti, spēra soli atpakaļ. Pirms sezonas komandai tika uzstādīts uzdevums cīnīties par labāko trijnieku, taču sezonas gaitā bija redzams, ka Jelgavas basketbola talantīgākie audzēkņi apvienojumā ar pāris papildinājumiem var sasniegt arī augstākās virsotnes.

Sērijā pret Valmieras studentu komandu pirmajā finālspēlē jelgavnieki kontrolēja notikumus praktiski visas 40 minūtes un uzvarēja ar 87:77, bet otrajā cīņā viesos neveiksmīga galotne neļāva nonākt soli no titula (76:82). Trešajā cīņā, kad sērija atgriezās Jelgavā, komanda jau trešās ceturtdaļas ievadā bija vadībā ar vairāk nekā 20 punktiem, taču katastrofāli nospēleja pēdējās desmit minūtes, pēdējās minūtēs pat liekot nedaudz panervozēt saviem līdzjutējiem (82:73).

Ceturtajā tikšanās reizē Valmierā jau spēles pirmajā ceturtdaļā izdevās sajust spēles ritmu uzbrukumā, kamēr valmieriešiem bija problēmas ar metienu precizitāti, kā rezultātā “Jelgava/BJSS” ieguva deviņu punktu pārsvaru – 24:15. Otrā ceturtdaļa jau bija līdzīgāka, neliels pārsvars pat piederēja valmieriešiem, tādējādi pēc spēles pirmās daļas viesiem bija plus seši – 41:35. Otrajā puslaikā viesi ātri palielināja pārsvaru un praktiski visu laiku bija padsmit punktu vadībā – ceturtajā ceturtdaļā mājinieki izmisīgi mēģināja atspēlēties, taču pieredzējušie jelgavnieki spēli vairs neizlaida (80:62), iegūstot LBL 2. divīzijas zelta medaļas.

Ar 22 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Edgars Krūmiņš, 21 punktu pievienoja Andris Justovičs, kurš uguņoja spēles pirmajā daļā. 15 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles šoreiz saspēles vadītājam Gatim Justovičam.