Sākumlapa JaunumiSportsBASKETBOLA KOMANDA “JELGAVA/BJSS” LBL 2 FINĀLĀ
BASKETBOLA KOMANDA “JELGAVA/BJSS” LBL 2 FINĀLĀ
02/05/2017

Jelgavnieki ar uzvaru sāk finālposmu! Atbildes spēles 3.maijā.

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL 2) finālsēriju ar uzvaru sāka Vara Krūmiņa trenētā basketbola komanda “Jelgava/BJSS”, kas Jelgavas Sporta hallē praktiski visu spēli kontrolēja notikumus laukumā un ar rezultātu 87:77 pieveica BK “Valmiera Glass/ViA”. Ar 23 punktiem rezultatīvākais jelgavniekiem bija komandas kapteinis Edgars Krūmiņš.

Otro finālspēli abas komandas aizvadīs trešdien, 3.maijā Valmieras studentu mājvietā. Spēles sākums pulksten 19.00.

BK “Jelgava/BJSS” pirms sezonas uzlika sev augstu mērķi – iekļūšanu labāko trijniekā. Tieši šajā pozīcijā jelgavnieki noslēdza regulāro sezonu, bet pēc tam veiksmīgi pārvarēja trīs izslēgšanas turnīra kārtas, iekļūstot lielajā finālā. BK “Valmiera Glass/ViA” pusfinālā sensacionāli izslēdza galveno turnīra favorīti un regulārās sezonas uzvarētāju Ķekavas komandu. Finālā jelgavnieki varēja spēlēt labākajā sastāvā, kas ļāva cerēt, ka Jelgavas basketbolam izdosies atkārtot 2008.gada komandu, kad “Zemgale” tieši Vara Krūmiņa vadībā uzvarēja LBL 2.divīzijā.

27.aprīļa spēles sākumā mājiniekiem bija nepieciešamas pāris minūtes, lai iejustos spēlē un pierastu pie patiesi skaļa skatītaju atbalsta. Pie 0:5 iniciatīvu uzņēmās kapteinis Edgars Krūmiņš, kurš pirmajās desmit minūtēs pamanījās gūt 12 punktus, bet komanda iekrāja septiņu punktu pārsvaru – 22:15. Otrajā ceturtdaļā laukumā brīžiem bija ļoti ātra spēle, kurā skaidrs, ka neizbēgami bija arī kļūdas, tiesa, arī spilgtākas emocijas. Apmainoties ar nelieliem izrāvieniem, puslaika beigās “Jelgava/BJSS” bija piecu punktu pārsvars – 40:35.

Otrajā puslaikā joprojām laukumā risinājās ātrs basketbols, kas galvassāpes radīja trenerim V.Krūmiņam – brīžiem basketbolisti izpildīja sasteigtus metienus, nespējot savaldīt sakāpinātās emocijas. Lai nu kā, pēc 30 minūtēm uz tablo Jelgavas basketbolistiem bija visai komfortabls 12 punktu pārsvars – 66:54. Jau tā asumiem bagātajā spēlē ceturtajā ceturtdaļā izcēlās arī nopietnāka pagrūstīšanās, pēc kuras tieneši no zāles izraidīja Jāni Bērziņu un Klāvu Dubultu. Pieredzes mūsējiem pietika, un izskaņā nekādu šaubu par uzvaru nebija – 87:77.