Sākumlapa JaunumiSportsBASKETBOLA KOMANDA “JELGAVA/BJSS” LBL 2.DIVĪZIJĀ
BASKETBOLA KOMANDA “JELGAVA/BJSS” LBL 2.DIVĪZIJĀ
25/04/2017

Jelgavnieki iekļūst finālā! Pirmā spēle 27.aprīlī!

Izšķirošo Latvijas Basketbola Līgas 2.divīzijas (LBL 2) pusfināla sērijas spēli 21.aprīlī aizvadījusi Jelgavas vīriešu basketbola komanda “Jelgava/BJSS” un Rīgas “BA Turība” komanda. Trešajā spēlē ar rezultātu 94:81 pārāki izrādījās jelgavnieki, uzvarot sērijā ar 2:1 un nodrošinot vietu LBL 2 finālā.

BK “Jelgava/ BJSS” finālā gaida cīņa ar BK “Valmiera Glass/ViA”, kas otrā pusfināla cīņā sensacionāli uzvarēja regulārā turnīra līderus BK “Ķekava”. Pirmā abu komandu spēle notiks 27.aprīlī pulksten 20.30 Jelgavas Sporta hallē.

LBL 2 tešās pusfināla spēles spriedze bija jūtama vēl pirms tās sākuma. Komandas spēli sāka apņēmīgi, spēles sākumā apmainoties ar punktu guvumiem. Tomēr, sākot ar pirmās ceturtdaļas vidu, Jelgavas komandai izdevās nedaudz pārņemt spēles iniciatīvu un ceturtdaļu noslēgt ar sev labvēlīgu 20:16.

Otrās ceturtdaļas pirmo minūti BK “Jelgava/BJSS” iesāka ar diviem precīziem trīspunktu metieniem brāļu Jutoviču izpildījumā. Visa ceturtdaļa aizritēja līdzvērtīgā cīņā. Lielāko pārsvaru (+13) jelgavnieki ieguva ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē, bet tomēr līdz puslaika pārtraukumam, studenti atkal pietuvojās līdz 38:46.

Trešās ceturtdaļas ievadā BK “Jelgava/BJSS” panāca +10, bet pēc pusotras minūtes jau atkal bija tikai +5. Uz laukuma spēkojās divas līdzvērtīgas komandas – pēc vienu veiksmīgām epizodēm, sekoja otru atbildes gājiens. Tomēr ceturtdaļas beigu daļā, aukstasinīgāk nospēlēja jelgavnieki un pirms izšķirošajām 10 minūtēm panāca +13.

Ceturto ceturtdaļu “BA Turība” sāka apņēmības pilni un jau pirmajās atjaunoja spēles intrigu, samazinot rezultāta starpību vairs tikai līdz 5 punktiem, pēc kā jelgavnieku treneris Varis Krūmiņš bija spiest pieprasīt minūtes pārtraukumu. Šķiet, ka tika atrasti pareizie vārdi, jo jau nākamajās 1,5 minūtē, Jelgavas basketbolisti atjaunoja +13. Likās, ka kritisks brīdis var iestāties spēles 35 minūtē, kad laukumu piektās personiskās piezīmes dēļ nācās pamest jelgavnieku kapteinim Edgaram Krūmiņam. Tomēr jelgavnieku milzīgā apņēmība un pieredze, ļāva nospēlēt ar “vēsu prātu”.

Lūzuma punktu divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām panāca Kalvis Krūmiņš, realizējot trīspunktu metienu un atjaunojot +11. Studenti sāka forsēt notikumus, izdarot vairākus ātrus, bet nesekmīgus uzbrukumus. Aukstasinību saglabāja pieredzējušie Jelgavas basketbolisti, izcīnot gan vairākas svarīgas epizodes aizsardzībā, gan realizējot metienus no soda līnijas.

BK “Jelgava/BJSS” sastāvā trīs spēlētājiem izdevās pārsniegt 20 gūto punktu robežu. Savu šīs sezonas otro rezultatīvāko spēli aizvadīja Gatis Justovičs, saberot pretinieku grozā 26 punktus un atdodot 7 rezultatīvas piespēles. Ar lielisku sniegumu pievienojās arī Kalvis Krūmiņš (23 p-ti) un Andris Jutovičs (21 p-ti + 9 izprov. piez). Ronalds Elksnis uzvaru kaldināja ar 12 p-iem, Edgars Krūmiņš ar 8 p-iem un 6 izcīnītajām bumbām, bet Jānis Bērziņš un Toms Bitītis guva pa 2 punktiem.

Informācija: BK Jelgava