15.8 °C, 1.6 m/s, 93.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsBaltijas SKDUN karatē čempionāts pulcē ap 170 dalībnieku
Baltijas SKDUN karatē čempionāts pulcē ap 170 dalībnieku
09/05/2023

6. maijā Jelgavā norisinājās 16. Baltijas SKDUN karatē čempionāts, kurā piedalījās 174 dalībnieki no četrām valstīm. Jelgavu pārstāvēja klubi “Shinri” un “Sonkei”, kuri komandu kopvērtējumā ieņēma attiecīgi 4. un 5. vietu no 14 komandām.

Sacensības notika pēc J.K.A. noteikumiem, un tajās piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Sportisti spēkus mēroja trīs disciplīnās – sumo, kata un kumite – dažādās vecuma grupās un svara kategorijās.

Klubu “Shinri” pārstāvēja 28 karatisti, kuri izcīnīja 14 medaļas – četras zelta, sešas sudraba un četras bronzas –, kas komandu kopvērtējumā klubam ar sakrātiem 29 punktiem deva 4. vietu. Zelta medaļu izcīnīja Kārlis Jakovļevs sumo 8–9 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā līdz 38 kilogramiem, Amēlija Zalucka sumo 5–7 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā līdz 27 kilogramiem, Marta Kaklautiņa sumo 8–9 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 30 kilogramiem un Maija Rosicka sumo 10–11 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 42 kilogramiem.

Sudraba medaļu izcīnīja Naidžels Šlapkins sumo 8–9 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā līdz 28 kilogramiem, Markuss Zaķis sumo 8–9 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā līdz 38 kilogramiem, Amēlija Zalucka sumo 5–7 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 27 kilogramiem, Herta Lejāne sumo 8–9 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 30 kilogramiem, Enija Luce sumo 10–11 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 42 kilogramiem un Timurs Fadejevs kata 12 gadus jauno zēnu grupā. Bronza Danam Alanam Aukstkalnam sumo 8–9 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā līdz 33 kilogramiem, Romam Latiševam sumo 8–9 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā virs 38 kilogramiem, Ievai Saleniecei sumo 10–11 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā virs 42 kilogramiem un Dāvim Birkavam kumite 10–11 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā virs 37 kilogramiem.

Klubu “Sonkei” pārstāvēja 13 karatisti, kuri izcīnīja astoņas medaļas – četras zelta, vienu sudraba un trīs bronzas –, kas komandu kopvērtējumā klubam ar sakrātiem 20 punktiem deva 5. vietu. Zelta medaļu izcīnīja Jānis Riekstiņš sumo 5–7 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā līdz 22 kilogramiem, Violeta Čakša sumo 10–11 gadus jauno meiteņu grupā svara kategorijā līdz 42 kilogramiem, Jeļizaveta Kuļbačnaja kata 14–15 gadus jauno meiteņu grupā un Rostislavs Gorbunovs kata 12 gadus jauno zēnu grupā.

Sudraba medaļa Danai Alekai kata 16+ meiteņu vecuma grupā. Bronzu izcīnīja Pauls Teodors Erno sumo 5–7 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā līdz 27 kilogramiem, Jēkabs Dauksts kata 12 gadus jauno zēnu grupā un Rostislavs Gorbunovs kumite 12–13 gadus jauno zēnu grupā svara kategorijā virs 50 kilogramiem.

Komandu kopvērtējumā 1. vietu ieguva klubs “Katana” no Šauļiem (Lietuva), 2. vieta – klubam “Ippon” no Dobeles, 3. vieta – klubam “Sochin” no Daugavpils.

Turnīru organizēja Jelgavas karatē klubs “Shinri” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.