20.4 °C, 3.9 m/s, 66.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsAugstvērtīgākais rezultāts – Emīlijai Braunai un Rihardam Katkovskim
Augstvērtīgākais rezultāts – Emīlijai Braunai un Rihardam Katkovskim
15/06/2023

Aizvadīts “LVS/Sportland kauss”, kas vienlaikus bija arī Jelgavas čempionāts vieglatlētikā un trenera Ulda Samsona piemiņas balvas izcīņa. Jelgavas vieglatlēti izcīnīja divas zelta medaļas.

Abas zelta medaļas izcīnīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētes U-16 vecuma grupā. Anastasija Fomenko uzvarēja 100 metru barjerskrējienā ar jaunu personīgo rekordu – 15,23 sekundēm. Anastasija bija ātrākā no 13 dalībniecēm. Savukārt Emīlija Brauna aizlēca vistālāk no 32 meitenēm – ar 5,43 metriem, kas ir jauns sportistes personīgais rekords, viņa izcīnīja 1. vietu.

Sacensībās ierasti tiek apbalvoti sportisti, kuri uzrādījuši augstvērtīgāko rezultātu, vērtējot pēc World Athletics punktu tabulām. Starp Jelgavas sportistiem augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja E.Brauna tāllēkšanā, nopelnot 875 punktus, un Rihards Katkovskis, kurš ar rezultātu 5,48 metri izcīnīja 8. vietu U-16 zēnu grupā 19 sportistu konkurencē un nopelnīja 602 punktus. Sportisti saņēma 70 eiro naudas balvu, savukārt viņu treneres – Aļona Fomenko un Santa Lorence – 30 eiro naudas balvu.

Naudas balva tika pasniegta arī visu sacensību augstvērtīgākā rezultāta īpašniekam un īpašniecei. Tie šoreiz bija Latvijas pieaugušo izlases dalībnieki šķēpmetējs Rolands Štrobinders, kurš par rezultātu 82,55 metri ieguva 1137 punktus, un sprintere Gunta Vaičule, kura par 200 metru sprinta noskriešanu 23,58 sekundēs, ieguva 1076 punktus. R.Štrobinders uzrādīja savu šīs sezonas labāko rezultātu, kas ir arī viņa tālākais metiens pēdējo piecu gadu laikā. Sportistu treneri ir Mārcis Štrobinders un Edvīns Krūms.

Tāpat naudas balva tiek pasniegta absolūti augstvērtīgākā rezultāta īpašniekiem diska mešanā jeb trenera U.Samsona piemiņas balvas izcīņā. Šoreiz balvu gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē izcīnīja Lietuvas sportisti – Martins Alekna ar rezultātu 67,23 metri un Ieva Zarankaite ar rezultātu 60,24 metri. Jāpiebilst, ka Martins ir leģendārā Lietuvas sportista divkārtēja olimpiskā čempiona un olimpiskās bronzas ieguvēja diska metēja Virgīlija Aleknas dēls. Martins ar savu rezultātu ir izpildījis normatīvu dalībai 2023. gada pasaules čempionātā vieglatlētikā.

“LVS/Sportland kauss”, kas vienlaikus bija arī Jelgavas čempionāts vieglatlētikā un trenera Ulda Samsona piemiņas balvas izcīņa, notika 9. jūnijā Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā Jelgavā. Sacensības norisinājās divās vecuma grupās: U-16 (2008.-2009. gadā dzimušie) un pieaugušie (2007. gadā dzimušie un vecāki). Pavisam sacensībās startēja vairāk nekā 400 dalībnieku.

Sacensības organizēja Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu un Jelgavas Vieglatlētikas klubu.