Jelgavas pašvaldības apsaimniekotajā Šūmaņu mežā konstatēti kaitēkļa – egļu astoņzobu mizgrauža – postījumi. Lai mazinātu kaitēkļa izplatīšanos, mežā izzāģēs bojātās egles 1,6 hektāru platībā.
“Pilsētsaimniecība” norāda, ka pagājušajā gadā bojātās egles jau tika izzāģētas Viskaļu mežā. Ja audzei uzbrūk liels skaits kaitēkļu, tad to var nopostīt pat nepilnas sezonas laikā. Iedzīvotajiem būtu noderīgi zināt pazīmes, kas liecina, ka kokā ir ieperinājies kaitēklis. Mizgrauža svaigi invadēti koki ir egles ar zaļām skujām un svaigiem vienu milimetru lieliem caurumiem – ieskrejām koka stumbrā, kur pie koka sakņu kakla ir sakrājušies brūni mizas milti (vai egles ar zaļām skujām un daļēji nolobījušos mizu).
Redzot savā mežā egles ar šādiem bojājumiem, nekavējoties jāvēršas Valsts Meža dienestā. Jāpiebilst, ka kaitēklis pārsvarā apdraud egles, retāk priedes. Citus kokus astoņzobu mizgrauzis neposta. Kaitēkļa izplatība pēdējos galdos Latvijā ir kļuvusi par tik nopietnu problēmu, ka šobrīd no 2023. gada 1. jūlija līdz 1. septembrim valstī izsludina mežsaimnieciskās darbības ierobežojumus vērtīgajās egļu audzēs visā Latvijas teritorijā.