21.3 °C, 0.2 m/s, 53.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaAizvadīti svētki Vecpilsētas ielā
Aizvadīti svētki Vecpilsētas ielā
17/08/2024

Aizvadīti vienpadsmitie Vecpilsētas ielas svētki, kuros apmeklētāji baudīja amatiermākslas kolektīvu priekšnesumus, iepirkās vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņā, kā arī radoši darbojās dažādās meistarklasēs.

Pirmo reizi Jelgavā Vecpilsētas ielas svētki tika atzīmēti 2013. gadā, ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību šai kultūrvēsturiskai pilsētvides teritorijai un tās saglabāšanas nepieciešamībai. Šogad Vecpilsētas iela aicināja izzināt tās vēsturi, caur fotoattēliem apskatīt senās nu jau zudušās ielas ēkas, kā arī ieraudzīt un sajust mūsdienu kvartāla atmosfēru, ielūkojoties atjaunotajās ēkās.

Visas ielas garumā norisinājās dažādas aktivitātes un svētku pārsteigumi – mājražotāji un amatnieki piedāvāja iegādāties gardus un lietderīgus darinājumus, par muzikālo pavadījumu gādāja leijerkastnieks, bet par īpašu vizuālo noformējumu šoreiz bija parūpējušies Jelgavas Mākslas skolas audzēkņi, piedāvājot svētku apmeklētājiem vasaras prakses plenēra darbu izstādi, mākslas darbos parādot kādu viņi redz Vecpilsētas ielu.

Uz svētku galvenās skatuves apmeklētājus priecēja pilsētas un novada mākslinieki, Vecpilsētas ielas 14c mājas pagalmā ar izrādi “Pašu audzināts” priecēja Ādolfa Alunāna teātris, bet mājas bēniņos Jelgavas Pilsētas bibliotēka uzstājās ar mazizrādi “Lasis Stasis un Atlasijas okeāns” pēc Dainas Tabūnas grāmatas motīviem. Vecpilsētas mājas pirmajā stāvā svētkos apmeklētājus priecēja arī pop up kafejnīca “Pie Silv’kundzes”, kurā apmeklētāji varēja nobaudīt īstu cigoriņu kapeju un gardumus pēc vecmammu receptēm.

Šajos svētkos Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā notika zīmīga meistarklase – ķistu darbnīca. Ķists pēc savas formas atgādina mazu saulīti, tāpēc to izgatavoja godinot un piesaucot sauli. Svētku reizē dalībnieki aizsāka ķistu darināšanu, kas turpināsies visa gada garumā, aicinot gan iedzīvotājus, gan izglītības iestādes veidot šos dekorus un nodot arodu sētai, kur veidotie darbi vienkopus tiks glabāti, lai vēlāk ķistus apvienojot, tie kļūtu par simbolisku ielas rotājumu.