17.1 °C, 0.8 m/s, 95.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsAirētājiem Baltijas čempionātā visu kalumu medaļas
Airētājiem Baltijas čempionātā visu kalumu medaļas
18/07/2022

Nedēļas nogalē aizvadīts Baltijas valstu čempionāts airēšanā, kurā Jelgavas airētāji Latvijas izlases sastāvā izcīnīja trīs medaļas.

Baltijas valstu čempionāts airēšanā notika Igaunijas pilsētā Viljandi 15. jūlijā. Tajā piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sportisti. “Sportisti sacentās 2000 metru distancē, un katrā laivu klasē drīkstēja startēt divas komandas no valsts katrā vecuma grupā,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airēšanas trenere Agita Puriņa.

Junioru pārairu divniekos abas komandas veidoja Jelgavas BJSS airētāji. Andrejs Kļaviņš un Patriks Strazds izcīnīja Baltijas čempionu titulu, bet jaunākie puiši  Valters Sējāns un Emīls Niks Donovs izcīnīja sudraba godalgas.

Jelgavas BJSS airētājs Romeo Mednis kopā ar Murjāņu Sporta ģimnāzijas Specializētās airēšanas sporta skolas audzēkņiem startēja open grupas četriniekos, kur izcīnīja bronzas medaļu. Open grupā vieniniekos airēja arī jelgavniece Kristīne Bumbiere, kurai 5. vieta.

Par izcīnīto pirmo vietu valsts ieguva piecus punktus, par otro vietu – trīs punktus un par trešo vietu  vienu punktu. Komandu kopvērtējumā uzvarēja Igaunija ar 58 punktiem, Latvija ieņēma 2. vietu ar 51 punktu, trešā – Lietuva ar 34 punktiem.