Šajā laikā neizpalika arī dažnedažādas atrakcijas un konkursi skatītājiem, kurās bija iesaistītas rudens veltes. Labākie saņēma arī balvas. Īpaši šajā dienā bija domāts arī par bērniem. Jau no paša rīta mūsu mazākie tirgus apmeklētāji biuja aicināti kopā ar Jelgavas māksliniecēm un floristēm veidot dažādas figūras un tēlus no rudens veltēm. Aģentūra «Kultūra» bija sarūpējusi gan dārzeņus, gan augļus, kas šajā laikā pieejami mūsu dārzos, bet mākslinieces mācīja bērnus, kā tos izmantot, veidojot sev tīkamas lietas.
Tāpat tirgus laikā darbojās atrakciju laukums bērniem un bija iespēja arī zīmēt, gleznot. Savukārt pulksten 14 ciemos ieradās viesi no Rīgas Zooloģiskā dārza – Hercoga Jēkaba laukumā varēja apskatīt lapsu, bebri, ķirzakas un citus zvēriņus.
Miķeldienas laiks ir īstais brīdis, kad rīkot gadatirgu, jo tai brīdī visai lauku ražai jābūt novāktai – dārzos drīkst būt palikuši augam vien kāposti. Tā vēsta latviešu tradīcijas. Vēl kāda paraža saka, ka tieši Miķeļdienas gadatirgus ir tas laiks, kad neprecētie puiši noskata sev līgavas. Tas vien apliecina, ka gadatirgus jau izsenis ir nevien andelēšanās vieta, bet arī laba vieta atpūtai.
Inta Englande, pašvaldības aģentūras «Kultūra» direktora vietniece (Publicēts: Jelgavas Domes ziņas, 28.09.2005.)