Šobrīd Latvijā viesojas divi žurnālisti no Kataras, veidojot sižetus, lai arābu valstīs populārā ziņu kanāla «Al Jazeera» skatītājus iepazīstinātu ar mūsu valsti. Vakar un šodien filmēšanas komanda viesojas Jelgavā. Radošā komanda arābu valstīs grib parādīt mūsu savvaļas zirgus, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, Jelgavas pili un mazo koklētāju Megiju Bruci.
Ritma Gaidamoviča
Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) sabiedrisko attiecību speciāliste Inta Briede informē, ka radošajā komandā ir žurnālists, ziņu producents Tafiks Sahli un operators Firass Gburi. Latvijā viņi uzturēsies līdz 1. jūnijam. Sava darba komandējuma laikā arābu žurnālisti iecerējuši uzfilmēt vismaz septiņus sižetus par tādām tēmām kā tradicionālā mūzika, neskartā daba, gastronomija, eiro ieviešana, minoritātes Latvijā, medicīnas tūrisms un spoku stāsti Latvijas pilīs.
Vakar TAVA viņus atveda uz Jelgavu. Rīta pusē viesi filmēja Lielupes palienes pļavas ar savvaļas zirgiem un intervēja pļavu apsaimniekotāju zirgu uzraugu Eināru Nordmani. Pēcpusdienā ciemiņi tika iepazīstināti ar Jelgavu un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, bet vakarā Svētās Trīsvienības baznīcas tornī arābu žurnālisti filmēja koklētāju Megiju un folkloras ansambli «Rūta». Šodien, 20. maijā, filmēšana Jelgavā turpinās. Otrdien žurnālisti Sabiedrības integrācijas pārvaldē tiekas ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieci Ritu Vectirāni, lai runātu par Jelgavas nacionālo kultūras biedrību darbību, minoritāšu integrāciju Latvijas sabiedrībā, pēc tam apmeklēs Jelgavas pili.
TAVA tūrisma tirgus speciāliste Lelde Beņķe stāsta: «Ciemiņu pirmie iespaidi par Latviju saistās ar tās zaļumu. Latvija, viņuprāt, esot ļoti zaļa, maza un mierīga. Arābu žurnālistiem bija izdevība nogaršot mūsu rupjmaizi, taču viņiem tā likās ļoti svešāda. Katarā cilvēki ir pieraduši braukt ar auto, jo augstās gaisa temperatūras liedz staigāt kājām, tāpēc arī Jelgavā tālie ciemiņi lūdza iespēju pārvietoties ar auto.»
Foto: Lelde Beņķe