Latvijas kanoe airētāju divnieks liepājnieks Aivis Tints un jelgavnieks Gatis Pranks sestdien izcīnīja astoto vietu Vācijā notiekošā pasaules čempionāta 1000 metru distancē. A finālā latvieši spēja apsteigt tikai vienu ekipāžu. No kāpšanas uz goda pjedestāla viņus šķīra vairāk nekā četras sekundes, vēsta ziņu aģentūra LETA.
www.jelgavasvestnesis.lv
Citiem Latvijas sportistiem savos pusfinālos 200 metros sestdien negāja tik sekmīgi. Tā kanoe divnieks Rahmats Stromanis un Arvis Iļjins un kanoe vieniniekos startējošais Miķelis Ežmalis ieguva iespēju piedalīties B finālā.
Savukārt Jelgavas sportistei Elīnai Prankai, kā arī smaiļotāju divniekam Kristam Straumem un jelgavniekam Mārtiņam Upītim sacensības noslēgušās, bet smaiļotāja Lāsma Liepa savā braucienā nemaz nefinišēja.
Tāpat sestdienas rītā aizvadīti arī vairāki braucieni par vietām. Jelgavas smaiļotājs Marks Ozolinkevičs ieņēma septīto vietu 1000 metru distances C finālā, kas kopējā ieskaitē viņam devis 25. vietu, bet smaiļotāja Digna Tuča bija otrā labākā 500 metru C finālā, izcīnot 20. vietu kopējā ieskaitē. Savukārt kanoe airētājs Dagnis Iļjins izcīnīja sesto vietu 1000 metru distances B finālā, ieņemot 15. vietu kopvērtējumā.
Jāpiebilst, ka pasaules čempionāts kanoe airēšanā un smaiļošanā ilgs līdz svētdienai, turp devušies četri Jelgavas sportisti – G.Pranks, M.Ozolinkevičs, E.Pranka un M.Upītis.
Foto: no JV arhīva