Piecas Viļņas Biznesa pakalpojumu profesionālās izglītības centra pēdējo kursu audzēknes Jelgavas Amatu vidusskolā apgūst skaistumkopšanas speciālista profesiju. Meitenes trīs nedēļas gan piedalīsies nodarbībās, gan mācīsies praktiski, papildinot zināšanas vairākos Jelgavas salonos.
Ilze Knusle-Jankevica
Pieredzes apmaiņas brauciens tiek īstenots Leonardo da Vinči mobilitātes projekta «Permanent Make-up To the Secret of Beauty» gaitā. Jelgavas Amatu vidusskolas direktore Edīte Bišere stāsta, ka lietuviešu meitenes mācās kopā ar audzēkņiem, kuri apgūst tērpu stila speciālista un friziera profesiju, jo te tiek apvienota mode, stils, krāsa un make-up. «Saskaņā ar projektu viņas šeit nebrauc tikai skatīties – viņām viss jādara pašām, tāpēc paredzēts, ka meitenes apmeklēs Jelgavas skaistumkopšanas salonus un pēdējo nedēļu pašas darbosies salonos «Rebeka», «Bagira» un «Skaistuma ēra», veicot gan manikīru, gan dažādas sejas procedūras,» norāda direktore, solot pieredzes apmaiņas brauciena beigās sarīkot viešņu un Jelgavas audzēkņu darbu skati. Jāpiebilst, ka līdzās specializētajiem mācību priekšmetiem lietuviešu meitenes apgūs arī valodas – latviešu, krievu un angļu.
Viena no tēmām, ko meitenes apguva pirmajā nedēļā, bija make-up veidošana. «Esmu novērojusi, ka pie jums sievietes vairāk izvēlas auksto toņu acu ēnas – rozā, lillā –, bet pie mums – silto: gaiši brūnu, persiku krāsu, gaiši dzeltenu. Domāju, ka izvēli nosaka cilvēka temperaments un raksturs, tomēr ne vienmēr izvēlētais tonis ir tas pareizais: kosmētika jāpieskaņo pie acu krāsas, ādas krāsas, matiem, apģērba, manikīra. Tam ir jāpastiprina efekts, nevis jākļūst par defektu,» ir pārliecināta lietuviete Inesa Aleksejeva.
Viļņas izglītības centra skolotāja Gintare Mateikaite norāda, ka visas piecas meitenes apgūst dekoratīvās kosmētikas kosmētiķa specialitāti un Jelgavā izzina, kādas darba metodes te tiek izmantotas, kādas ir modes tendences, kā arī mācīsies sastrādāties ar svešiem cilvēkiem. «Tas, ka audzēkņi pabijuši citur, ir acīmredzami. Viņi uzzina daudz praktisku lietu un veido paši savu zināšanu bagāžu,» tā G.Mateikaite, piebilstot, ka tādējādi viņi ceļ arī savu konkurētspēju. Lietuvietes gan priecātos, ja izdotos atstāt labu iespaidu un vēlāk arī Jelgavas skolas audzēkņi brauktu stažēties pie viņām.
Šī gan nav pirmā reize, kad Amatu vidusskola sadarbojas ar lietuviešiem. E.Bišere norāda, ka pirms gada Jelgavā desmit dienas mācījās skolotāji no Klaipēdas Drēbnieku un uzņēmējdarbības pakalpojumu profesionālās skolas un Viļņas Biznesa pakalpojumu profesionālās izglītības centra, un tieši viņiem radās priekšlikums sadarbību turpināt. Turklāt Viļņas Biznesa pakalpojumu profesionālās izglītības centra vadība ir piedāvājusi slēgt sadarbības līgumu, jo abās skolās apgūstamās specialitātes ir līdzīgas, un tas, visticamāk, vēl šogad tiks izdarīts.
Foto: Ivars Veiliņš