Šodien Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, tika aizvadīta Latvijas čempionāta 33. kārtas spēle, kurā FK «Jelgava» ar rezultātu 1:2 ( 1:0) piekāpās FK «Ventspils» vienībai. Vienīgos vārtus jelgavnieku labā mača 11. minūtē guva Vladislavs Kozlovs.
Ģirts Pommers
Spēle iesākās mājinieku zīmē, kuri maču iesāka aktīvāk un puslaika 11. minūtē prata izvirzīties vadībā, kad, pēc stūra sitiena izpildes, vārtus no pāris metru attāluma ar galvu guva «Jelgava» uzbrukuma līderis Vladislavs Kozlovs. Izvirzījušies vadībā jelgavnieki neatdeva iniciatīvu līdz pat puslaika vidum, kad meistarīgie «Ventspils» spēlētāji tomēr prata spēli ievirzīt sev vēlamā gultnē, vairāk bumbas kontroles un uzbrukumu, taču nekā bīstama pie Marka Bogdanova vārtiem viņiem tā arī neizdevās izveidot. Mājinieku sastāvā labs tālsitiens padevās Gintam Freimanim, taču ventspilnieku vārtsargs Aleksandrs Vlasovs pēc atvairītā sitiena bija pirmais pie atlekušās bumbas. Pēc puslaika vadībā mājinieki, 1:0.
Jau ar otrā puslaika sākumu, čempiontitula tīkotāji sāka spēlēt krietni aktīvāk un tas deva taustāmu rezultātu; mača 50. minūtē augumā raženais «Ventspils» aizsargs Igors Savčenkovs panāca neizšķirtu. Sajutuši iespēju izglābties, viesi turpināja palielināt apgriezienus un 76. minūtē ventspilniekiem izdevās izvirzīties vadībā, kad mājinieku centra aizsargi soda laukumā nogulēja vienu no bīstamākajiem kurzemnieku uzbrukuma ieročiem – Vadimu Jančuku, un rezultāts kļuva 1:2. «Jelgava» nesamierinājās ar šādu situāciju un izveidoja vairākus labus pretuzbrukumus, taču ikreiz pietrūka precizitātes un apdomas pēdējos lēmumos – visbiežāk centrējumos vai piespēlēs. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:2. Nākamā spēle jelgavniekiem ir 23.oktobrī viesos pret FK «Skonto», mača sākums pulksten 14.
Viesu komandas galvenais treneris Sergejs Podpalijs pēc mača atzina, ka viņa vadītā komanda uzvarējusi pelnīti, «Pēc sāpīgā zaudējuma «Metalurgam» mēs vairs nedrīkstējām zaudēt punktus. Komandā ir vairāki jauni spēlētāji, kuriem nav attiecīgās čempionāta pieredzes, tādēļ mača sākumā mēs nedemonstrējām labāko spēli. Pirmā puslaika otrā puse jau bija krietni labāka, kontrolējām bumbu, taču vārtus neguvām. Otrais puslaiks izdevās un domāju, ka kopumā bijām pelnījuši uzvaru,» tā S. Podpalijs.
FK «Jelgava» galvenais treneris Dainis Kazakevičs atzina, ka kopumā ir apmierināts ar spēli, «Spēles plāns bija maču uzsākt ar agresīvu, aktīvu spēli, tādējādi mēģināt gūt vārtus ,kas arī izdevās. Pēc tam mēs atdevām iniciatīvu pretiniekam, un spēlējām kā otrais numurs – uz pretuzbrukumiem, kuros mums pietrūka precizitātes. Kopumā man nav ko pārmest spēlētājiem, visi cīnījās, tādēļ jāatzīst, ka «Ventspils» šodien bija pārāka,» tā treneris.
Latvijas čempionāts; 33. kārta; Jelgava; Zemgales Olimpiskais centrs; 15.00
FK «Jelgava» – FK «Ventspils» 1:2 (1:0)
Vārti: Kozlovs 11’; Savčenkovs 50’, Jančuks 76’
Brīdinājumi: Gubins, Kozlovs, Rugins, Žatkins
FK «Jelgava»:Bogdanovs, Gubins, Daņilovs, Kazura, Freimanis, Redjko (K), Lapkovskis ( 61’ Kalniņš), Kļimovs, Bogdaškins ( 76’ Baturinskis), Lazdiņš, Kozlovs
FK «Ventspils»: Vlasovs, Močnaļins, Postņikovs, Kosmačovs, Žatkins ( 75’ Višņakovs), Savčenkovs, Laizāns (K), Martinezs, Šibamura, Jaņčuks ( 93’ Badiautdinovs), Rugins
Foto: Ivars Veiliņš Video: Māris Martinsons