Neskatoties uz grūto ekonomisko situāciju un finansējuma samazinājumu Jelgavas Mākslas skolā šajā mācību gadā par aptuveni trešdaļu pieaudzis audzēkņu skaits. Ja pērn skolā mācījās aptuveni 200 audzēkņi, tad šogad jau vairāk nekā 270. Šobrīd skola domā, ka ar janvāri nodarbības varētu piedāvāt arī četrgadniekiem, kuri neapmeklēt bērnudārzus.
Ritma Gaidamoviča
Jelgavas Mākslas skolas direktore Anda Satnkeviča stāsta, ka pieaugums tik tiešām ir jūtams. «Vēl pērn vizuālās plastikas programmā mācījās aptuveni 170 bērni, bet šajā gadā jau vairāk nekā 190 un ik pa laikam pie mums nāk jaunas ģimenes un interesējas vai viņu bērni varētu darboties mūsu skolā. Mēs pārskatām kavējumus un skatāmies, vai neatbrīvojas kāda vieta. Jo ir tā, ka vasarā ne bērni, ne vecāki tā īsti nedomā, ko darīs pēc skolas. Sākas mācības, bērns redz, ka klasesbiedri ar kaut ko nodarbojas, arī viņam rodas vēlme kaut ko darīt. Taču daudzās skolās ārpusklašu nodarbības ir likvidētas un jāmeklē citi risinājumi. Tad sāk skatīties Mākslas skolas virzienā un nāk interesējas pie mums. Tāpat jāpiebilst, ka mēs visus uzreiz nevaram uzņemt, tāpēc izveidojusies pat rinda. Izvērtējam, vai bērnam ir tikai vēlme vai arī viņam ir talants,» stāsta direktore. Jāpiebilst, ka vizuālās plastiskās mākslas programma ir bez maksas, to finansē pašvaldība.
«Šajā gadā vairāki pedagogi sākuši strādāt kā pašnodarbinātie, kuri izveidojuši jaunas mākslas studijas par maksu – sagatavošanas studiju, bērnu mākslas studiju, radošo mākslas studiju, zīda apgleznošanas studiju, foto un datorgrafikas studija un sagatavošanas tālākai apmācībai studiju. Neskatoties uz to, ka šīs ir maksas nodarbības arī tās ir ļoti apmeklētas. Pavisam tās apmeklē 80 dažāda vecuma bērni sākot no pieciem gadiem,» stāsta A.Stankeviča. Šādu bērnu pieplūdumu direktore skaidro ar vecāku vēlmi savus bērnus nodarbināt. «Vecāki nevēlas, lai bērni sēž mājās, spēlē datoru, skatās TV, kamēr paši nav no darba pārnākuši. Kaut arī šobrīd daudzās ģimenēs finansiālā situācija ir smaga viņi tomēr izvēlas, lai bērni sevi radoši attīsta,» stāsta direktore.
Viņa arī atklāj, ka šobrīd mākslas skolā radoši izpausties var nākt sākot no piecu gadu vecuma, taču vēlmi uz nodarbībām savus bērnus vest izrādījuši arī četrgadnieku vecāki. «Patlaban domājam, ka no janvāra mēs varētu uzsākt nodarbības, kuras varētu apmeklēt tie četrus gadus vecie bērniņi, kuri neapmeklē bērnudārzu,» tā direktore.
Foto: Ivars Veiliņš