«Šīs izstādes mērķis ir dot iespēju cilvēkiem redzēt to, kas Čehijai ir vissvarīgākais starptautiskā mērogā. Ne viens vien ir dzirdējis par izstādē redzamajām lietām, taču retais zina, ka tās izgudrotas tieši mūsu valstī. Manuprāt, šī izstāde ir iespēja jelgavniekiem daudz tuvāk iepazīties ar mūsu valsti un mūsu sasniegumiem, ar cilvēkiem, par kuriem lepojamies. Tāpat ceru, ka izstāde ieinteresēs jūsu cilvēkus atbraukt pie mums,» tā šodien izstādes «Labākais no Čehijas» atklāšanā teic Čehijas Republikas vēstniecības Rīgā pirmais sekretārs Pāvels Šustāks.
Ritma Gaidamoviča
Šodien kultūras namā atklāta Čehijas Ārlietu ministrijas veidota izstāde «Labākais no Čehijas», kurā interesentiem iespēja iepazīties ar Čehijas slavenībām, dabu, ievērojamām vietām un cilvēkiem, kas izgudrojuši dažādas lietas, bez kurām mūsdienās dzīve nav iedomājama.
Izstādes atklāšanā piedalījās arī Čehijas Republikas vēstniecības pirmais sekretārs P.Šustāks. Viņš izstādes atklāšanā atzina, ka patiesi priecājas par iespēju atbraukt uz Jelgavu. «Latvijā esmu tikai nesen, un šī ir lieliska iespēja iepazīt vēl vienu pilsētu. Esmu pārsteigts par lielo arhitektonisko pieminekli – pili, kas redzama, jau tikko Jelgavā iebraucot,» tā sekretārs.
Atklāšanā piedalījās arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis, kurš savā runā Čehijas vēstniecības sekretāram pastāstīja, ka nesen pilsētā notikušas Polijas kultūras dienas ar izstādi, un izteica ierosinājumu – varbūt nākotnē Čehijas vēstniecība Jelgavā varētu rīkot čehu dienas un jelgavniekus tādējādi iepazināt ar savu kultūru.
Muzikālu sveicienu klātesošajiem bija sarūpējuši Jelgavas mūzikas vidusskolas audzēkņi.
Izstāde «Labākais no Čehijas» uz 33 paneļiem (60×40 centimetri) iepazīstina ar čehu slavenībām – zinātniekiem, domātājiem, izgudrotājiem, piemēram, Divišu – zibensnovedēja izgudrotāju, Rātu – graudu cukura izgudrotāju, Vihterli – kontaktlēcu izgatavotāju. Tāpat te būs skatāmi unikāli dabas, selekcijas un ražošanas veidojumi, piemēram, čehu granāts, čehu alus, Kladrubu zirgs – suga, kura ierakstīta UNESCO sarakstā. Neizpaliks arī fotogrāfijas ar unikālām arhitektūras celtnēm, piemēram, pilīm un cietokšņiem, lauku baroku, čehu kubismu; sportu, piemēram, čehu hokeja, futbola, tenisa un atlētikas meistariem. Jāpiebilst, ka minētā izstāde šogad jau bija apskatāma Rīgā, Jēkabpilī, Cēsīs un arī Talsos.
Izstāde kultūras namā apskatāma līdz mēneša beigām.
Foto: Ivars Veiliņš