«Prieks par katru kolēģi, kas pārsteidz ar kādu jaunu izdevumu un profesors Voldemārs Strīķis ir viens no tiem, kas droši iet uz priekšu un apkopo arvien jaunus un jaunus datus par augstskolu,» šodien, atklājot V.Strīķa grāmatu «Likteņa agronomi» teic universitātes rektors Juris Skujāns.
www.jelgavasvestnesis.lv
LLU Sabiedrisko attiecību sektora speciāliste Gaļina Stubailova informē, ka, lai raksturotu vecākās – Lauksaimniecības – fakultātes (LF) izaugsmi pusgadsimta garumā un tās absolventu devumu Latvijas tautsaimniecībai, grāmatas tapšanas procesā par pētījumu objektu izraudzīts 1961.gada klātienes studiju 108 absolventu dzīves un darba gājums, kuru vidū ir arī pats grāmatas autors. Jāpiebilst, ka studijas 1956.gadā uzsāka 125 studenti.
«Šī ir mana dāvana universitātes 70 gadu jubilejā. Mana paaudze dzīvojusi interesantos laikmetos: piedzimām Ulmaņlaikos, tad bija karš un dažādas pārmaiņas, bet jau gandrīz 20 gadu esam neatkarīga valsts,» grāmatas varoņu dzīves gājumus ieskicē autors.
Profesors atklāj, ka grāmatā ne tikai aprakstīti kursabiedru dzīvesstāsti 50 gadu – no studiju sākuma līdz šodienai – garumā, bet publicētas arī pārdomas par agronoma profesijas prestižu.
«Starp grāmatas varoņiem ir 14 kolhozu priekšnieki, pieci skolotāji, vairāki politiķi. Studiju laikā izveidojās 12 pāri un esam pierādījuši, ka varam izveidot kuplas un stabilas ģimenes, jo tikai daži uz doto brīdi ir šķīrušies,» lepojas V.Strīķis. Profesors piebilst, ka kursabiedri joprojām pulcējas salidojumos, šovasar divas dienas jauki pavadītas Krāslavas pusē, kur visus uzņēma Marija un Ārends Oši.
Grāmatā apkopoti arī ieteikumi, kādā veidā var popularizēt agronomu darbu, pētīt izcilu agronomu mūžu, attīstīt pētījumus lauksaimniecības nozarē un nodrošināt agronomiem veiksmīgas studijas un darba vidi.
Profesoru sveica arī LF dekāne Daina Kairiša, atgādinot, ka Ekonomikas fakultāte (EF), kurā strādā V.Strīķis, ir viena no tām, kura izaugusi tieši no vecākās fakultātes. «Mūsu laikā ir ļoti daudz steigas, bet šāda darba tapšanā nepieciešams apsēsties un padomāt. Jāizsaka dziļa pateicība par vēsturiska dokumenta izveidošanu, jo, vēsture, kas izteikta vārdos, pazūd, bet šādi dokumenti arī pēc gadiem palīdzēs atklāt interesantus un nozīmīgus faktus,» uzsvēra D.Kairiša, pasniedzot V.Strīķim fakultātes pateicības rakstu. Arī EF dekāne Irina Pilvera izteica prieku par aktīvu profesora darbību, aicinot arī citus kolēģus apkopot vēsturiskas liecības dažādos darbos.
Foto: Sandra Šteinerte