«Sākot ar šo mācību gadu, mums būs vēl ērtāk un iedvesmojošāk strādāt. Turklāt plašās telpas perspektīvā ļaus domāt arī par skolēnu skaita palielināšanu,» teic 4. vidusskolas direktors Agris Celms, kopā ar Būvvaldes, Izglītības pārvaldes un darba veicēju – būvkompānijas LEC – speciālistiem vēlreiz izstaigājot 4. vidusskolas jauno piebūvi. Tā šodien tiek nodota ekspluatācijā.
Sintija Čepanone «Sākot ar šo mācību gadu, mums būs vēl ērtāk un iedvesmojošāk strādāt. Turklāt plašās telpas perspektīvā ļaus domāt arī par skolēnu skaita palielināšanu,» teic 4. vidusskolas direktors Agris Celms, kopā ar Būvvaldes, Izglītības pārvaldes un darba veicēju – būvkompānijas LEC – speciālistiem vēlreiz izstaigājot 4. vidusskolas jauno piebūvi. Tā šodien tiek nodota ekspluatācijā.
Būvvaldes vadītāja Inita Dzalbe norāda, ka, pirms parakstīt objekta pieņemšanas aktu, lai objektu likumīgi varētu sākt ekspluatēt, pieņemšanas komisija vēlreiz izstaigā visas telpas. «Vēlreiz pieņemšanas komisijai jāpārlūko visas telpas, jāpārliecinās, vai ir elektrība, ūdens, vai kanalizācija pieslēgta,» skaidro I.Dzalbe.
Tas nozīmē, ka šodien noslēdzas 4. vidusskolas piebūves celtniecības darbi, tādējādi mācību iestādei jaunais mācību gads sāksies ar jaunas un plašas piebūves apguvi. Tajā vērienīgākais jaunums ir pēc īpaša akustiskā projekta izbūvētā 450 kvadrātmetru zāle, kas, kā norāda darbu veicējs būvkompānija LEC, no būvniecības viedokļa ir viens no sarežģītākajiem mūzikas zāles objektiem Latvijā, turklāt šāda līmeņa zāle kādā no Latvijas skolām ir realizēta pirmo reizi. Unikālais akustiskās zāles projekts būtiski atvieglos mācību procesu, savukārt muzikālajam skanējumam nodrošinās visām prasībām atbilstošu akustiku. «Mūzikas zāles projekts tika realizēts ciešā sadarbībā ar akustikas ekspertu. Labam skanējumam zālē ir veidotas viļņotas un skaņu absorbējošas sienas. Faktiski projekta gaitā netika izbūvēta neviena taisna siena, kas tikai pierāda sarežģīto būvniecību un nepieciešamo precizitāti. Tāpat mūzikas zālei ir trīs līmeņu skatuves paaugstinājums un pakāpju griesti. Katrai detaļai, tostarp žalūzijām, ir sava funkcionālā nozīmē, lai nodrošinātu pašu galveno – kvalitatīvu akustisko skanējumu,» paveikto akcentē LEC Celtniecības departamenta direktors Indulis Eglītis.
«Skan vareni!» gandarīta ir Liena Celma, kas šodien kopā ar «Spīgo» mazo kori, kurā dzied 6. – 9. klašu meitenes, pirmo reizi varēja novērtēt paveikto, nodziedot trīs dziesmas gan ar, gan bez klavieru pavadījuma. A.Celms papildina, ka, protams, koncertzālē vēl trūkst krēslu, flīģeļa, taču «tas ir mēneša jautājums». «Protams, par koncertzāli ir vislielākais gandarījums, taču arī pārējās telpas ir uzslavas cienīgas. 2. un 3. stāvā būs sākumskolas klases, katrā stāvā pa datorklasei, savukārt 1. stāvā līdztekus koncertzālei ir arī bibliotēka, divas mūzikas klases, kā arī trīs kabineti, kas piemēroti klavierspēles nodarbībām. Lielos vilcienos viss ir iekārtots, gaidām vienīgi vēl trīs mazās klavieres. Šeit patiesi būs ērti un iedvesmojoši strādāt,» tā direktors.
Jāatgādina, ka kopumā jaunais 4. vidusskolas korpuss jeb piebūve, kas savienota ar esošo skolas ēku, ir trīs stāvus augsta un kopumā aizņem 5713 kvadrātmetrus. Līdztekus aktu zālei tajā atrodas arī mācību telpas, bibliotēka ar lasītavu, arī konferenču telpa. Jāatgādina, ka projekta ietvaros jau pērn oktobrī Jelgavas 4. vidusskolai tika pabeigta skolas ēdnīcas izbūve, kas tika projektēta kā vienstāvu būve, kas arhitektoniski piekļāvusies esošajai ēkai un ļāva iepriekšējo ēdnīcas zāli rekonstruēt par nelielu sporta zāli mazāko klašu skolēniem.