Arī jaunā mācību gadā visiem 1. klašu skolēniem tiks nodrošinātas brīvpusdienas. Valsts šim mērķim atlikušajiem šā gada četriem mēnešiem ir iedalījusi finansējumu līdzšinējā apjomā –0,80 latu dienā vienam skolēnam. Tas nozīmē, ka arī Jelgavā šajā mācību gadā siltas pusdienas skolā bez maksas varēs paēst ap 700 pirmklasnieku.
www.jelgavasvestnesis.lv
Arī jaunā mācību gadā visiem 1. klašu skolēniem tiks nodrošinātas brīvpusdienas. Valsts šim mērķim atlikušajiem šā gada četriem mēnešiem ir iedalījusi finansējumu līdzšinējā apjomā – 0,80 latu dienā vienam skolēnam. Tas nozīmē, ka arī Jelgavā šajā mācību gadā siltas pusdienas skolā bez maksas varēs paēst ap 700 pirmklasnieku.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) informē, ka arī plānojot 2010. gada budžetu līdzekļi šim mērķim pieprasīti nepieciešamajā apjomā. Jāpiebilst, ka pēc Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas reorganizācijas, pirmklasnieku ēdināšanai piešķirtos līdzekļus administrē IZM.
Sākot ar 2008. gada 1. septembri pašvaldībām tiek piešķirti valsts budžeta līdzekļi pamatizglītības iestāžu 1. klases skolēnu ēdināšanai.
Valsts budžeta līdzekļus – 0,80 latu dienā vienam skolēnam – piešķir pašvaldībām pamatizglītības iestādes skolēnu ēdināšanai konkrētās pašvaldības teritorijā esošajās pamatizglītības iestādēs, kurās skolēni apgūst pamatizglītības programmas, neatkarīgi no izglītības iestādes statusa.
Pamatizglītības iestāde savai pašvaldībai katru gadu līdz 20. maijam sniedz informāciju par plānoto pirmklasnieku skaitu nākamajā mācību gadā un līdz 20. septembrim iesniedz precizēto informāciju. Savukārt pašvaldība saskaņā ar MK noteikumiem IZM iesniedz valsts budžeta līdzekļu pieprasījumu pirmklasnieku ēdināšanai. Pamatizglītības iestāde divas reizes gadā pašvaldībā iesniedz pārskatu par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu un arī pašvaldība šādu pārskatu divas reizes gadā iesniedz IZM.
IZM uzsver, ka veselīgs uzturs ir bērna fiziskas un psiholoģiskas attīstības viens no būtiskiem priekšnoteikumiem. Veselīgi uztura paradumi nozīmē ne tikai pilnvērtīgu uzturu, bet arī regulāru ēšanas režīmu, tāpēc nebūtu pieļaujams, ka bērns pusdienas neēd vispār vai aizstāj ar neveselīgu pārtiku.