Sestdien, 11. jūlijā, pulksten 12 Starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2009» gaitā jelgavnieki uz koncertu aicināti arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Tur notiks tradicionālās kultūras apgūšanas un pārmantošanas programmas «Pulkā eimu, pulkā teku» folkloras konkursu laureātu un etnogrāfisko ansambļu – tradīcijas nesēju koncerts.
Ritma Gaidamoviča
Pasākuma organizatoru pārstāve Māra Mellēna stāsta, ka koncerta koncepcija ir paaudžu dialogs kā saprašanās zīme, tradīcijas apgūšana, pārmantošana un tālāk nodošana, balsis un atbalsis, vieduma vienkāršība un bērnības dabiskums, jaunības aizrautība un dzīves pieredzes smalkums, gudrība un intuīcija, individuāla izaugsme un pilnveidošanās, saskaņas meklējumi un dažādas saskaņas zīmes – saskanīga dziedāšana, iejūtīga saspēle, stāstīšana un klausīšanās, jokošana un apdziedāšanās.
Pasākumā piedalās bērnu un jauniešu folkloras konkursu «Teci, teci, valodiņa», «Anekdošu virpulis», «Dziesmu dziedu, kāda bija» un «Klaberjakte» laureāti: «Dižie» un «Diždižie» dziedātāji, «Zelta muzikanti», Stāstnieku ķēniņi un tradīciju nesēji, atdarināšanas cienīgi paraugi no etnogrāfiskajiem ansambļiem un folkloras kopām.
Kurzemi pārstāvēs «Alsungas suiti», vadītāja Ilga Leimane, un «Suitiņi», vadītāja Gunta Mateviča, kā arī Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, vadītāja Zenta Bērtiņa. Vidzemi – Cēsu «Ore», vadītāja Inese Roze. Zemgali – «Dimzēns», vadītāja Velta Leja, Iecavas «Tarkšķi», vadītāja Kristīne Karele. Latgali – Rogovkas etnogrāfiskais ansamblis, vadītāja Anna Garanča, Preiļu «Rūtoj’», vadītāja Ilze Rožinska, Rēzeknes «Vīteri», vadītāji Sandra Stare, Einārs Lipskis. Sēliju – «Raksti», vadītāja Vita Talla. Rīgu – «Kokle», vadītāja Dina Liepa.
Ieejas maksa šajā pasākumā: bērniem bezmaksas, pieaugušajiem – Ls 0,50 ar iespēju apskatīt arī visu muzeja ekspozīciju.