«Esmu dzirdējis, ka pašvaldība dzīvokļa pabalstu, kas pienākas kā sociālā palīdzība, mēdzot izmaksāt, ņemot vērā apsaimniekotāju. Proti, ja tai apsaimniekotāja «deguns» patīk, tad cilvēkam, kam pienākas dzīvokļa pabalsts, tas tiek izmaksāts lielākā apmērā, ja nepatīk – attiecīgi mazākā,» «Jelgavas Vēstnesim» stāsta kāds sašutis pensionārs, kuram gan, kā pats saka, par laimi, līdz šim nav nācies šajā ziņā lūgt pašvaldības palīdzību, tādēļ arī nav gadījies gūt apstiprinājumu baumām.
Kā apstiprina pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne, šī informācija neatbilst patiesībai – Jelgavas saistošie noteikumi neparedz dzīvokļa pabalsta apmēra noteikšanu atkarībā no nama apsaimniekotāja. «Dzīvokļa pabalsts, kā to paredz saistošie noteikumi Nr.89 «Sociālo pabalstu piešķiršanas noteikumi», tiek piešķirts dzīvojamās telpas īres maksas (apsaimniekošanas maksas) un maksas par pakalpojumiem izdevumu segšanai. Tajos norādīts, ka uz šo pašvaldības palīdzības veidu var pretendēt atsevišķas iedzīvotāju grupas atkarībā no ienākumu līmeņa,» skaidro R.Stūrāne, norādot, ka tajos nav teikts, ka pabalsta apmērs atkarīgs no nama, kurā persona dzīvo, apsaimniekotāja. Tiesa gan – dzīvokļa pabalsts tiek pārskaitīts attiecīgo pakalpojumu sniedzējiem.
Viņa atgādina, ka atsevišķas iedzīvotāju grupas, ņemot vērā noteiktu ienākumu apmēru, var pretendēt arī uz pašvaldības pabalstu individuālās apkures nodrošināšanai. «Taču tas attiecas uz personām, kuras dzīvo namīpašumā, kas nav pieslēgts centrālajai siltumapgādes sistēmai,» tā Sociālo lietu pārvaldes vadītāja.
Sagatavoja Sintija Čepanone