Nākamotrdien, 14.oktobrī, Briselē Eiropas Parlamenta (EP) ēkā darbu sāks pirmais Eiropas Uzņēmumu parlaments, kura gaitā uzņēmēji runās par sev būtiskiem jautājumiem. Parlamenta dalībnieku vidū būs arī Jelgavas mašīnbūves rūpnīcas vadītājs Pēteris Bila.
Anna Afanasjeva
Aina Biljone no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) informē, ka Eiropas Uzņēmumu parlamentu organizē Eiropas tirdzniecības un rūpniecības palātu apvienība «Eurochambers» sadarbībā ar citu Eiropas valstu tirdzniecības un rūpniecības kamerām, tostarp arī LTRK. Darba sesijas laikā 774 dažāda lieluma un nozaru uzņēmumu pārstāvji no 45 Eiropas valstīm pārrunās aktuālus uzņēmējdarbības jautājumus ar ES lēmumu pieņēmējiem un Eiropas politikas veidotājiem. Uzņēmēji izvērtēs šī brīža finanšu krīzes ietekmi uz ekonomiku, kam sekos trīs tematiskas sesijas, kurās piedalīsies EP deputāti un ES komisāri. To tēmas saistītas ar enerģētiku un apkārtējās vides problēmām, uzņēmējdarbības veicināšanu, kā arī iekšējo tirgu un patērētāju aizsardzību apstākļos, kad uzņēmējdarbībai nepastāv robežu barjeras. Parlamenta darba noslēgumā uzņēmēji pieņems īpašu rezolūciju.
Eiropas Uzņēmumu parlamenta darbā piedalīsies arī astoņi uzņēmēji no Latvijas, kas pārstāv tranzīta, autotehnikas, ekonomikas un biznesa konsultācijas, metālapstrādi un citas nozares. Dalībnieku vidū ir arī Jelgavas mašīnbūves rūpnīcas vadītājs Pēteris Bila. Viņš atzīst, ka uzņēmējam globalizācijas apstākļos ir svarīgi iepazīties ar citu pieredzi, tālab viņš pēdējos gados devies daudzās valsts uzņēmēju vizītēs uz ārvalstīm. Tās izrādījušās nozīmīgas ne vien pieredzes apguves jomā, bet ar laiku devušas zināmu ieguldījumu biznesa attīstībā un sadarbības partneru atrašanā. Savukārt pašreizējos apstākļos, kad saimnieciskā aktivitāte samazinās daudzviet pasaulē, tostarp Eiropā, ir lietderīgi uzklausīt citvalstu uzņēmēju domas par situācijas risinājumiem.
P.Bila norāda, ka mūsu valstij savlaicīgāk vajadzēja reaģēt uz pirmajiem signāliem par ekonomiskās krīzes tuvošanos un daudz ievērojamāk samazināt valsts birokrātiju un ierēdņu skaitu. Līdzšinējais veikums nav bijis pietiekami efektīvs.