Šodien, 31. martā, SIA «Baltijas projektu birojs» sācis grausta Tērvetes ielā 37 nojaukšanas darbus. Saskaņā ar līgumu ēka jānojauc un teritorija jāsakārto līdz 1. maijam.
Sintija Čepanone Fotogalerija: Ivars Veiliņš
«Dzīvojamajā ēkā Tērvetes ielā 37 bija 17 dzīvokļi, no tiem deviņi – privatizēti, bet astoņi – pašvaldības īpašums. Ēka pēc ugunsgrēka tika atzīta par avārijas stāvoklī esošu un bīstamu ekspluatācijā, tāpēc ar Jelgavas domes lēmumu to nolēma nojaukt. Daļa izdegušo dzīvokļu īpašnieku tos atdāvināja pašvaldībai, saņemot pretī iespēju īrēt pašvaldībai piederošus dzīvokļus,» atklāj Jelgavas pašvaldības Īpašumu konversijas pārvaldes vadītāja vietnieks Ekonomikas sektora vadītājs Edijs Mercs.
Grausta Tērvetes ielā 37 nojaukšana bija plānota jau 27. martā, taču, sākot darbus, tika konstatēts, ka viena dzīvokļa durvis ir aizslēgtas, jo tajā vēl aizvien mitinās iepriekšējā īpašniece. Lai nekavētu nojaukšanas darbu sākumu un nodrošinātu likumīgu dzīvokļa atvēršanu, tas tika darīts īpašnieku (pašvaldības), apsaimniekotāju (SIA «Nekustamā īpašuma pārvalde»), Pašvaldības policijas un firmas, kas veiks nojaukšanas darbus (SIA «Baltijas projektu birojs»), pārstāvju klātbūtnē. «Dzīvoklī esošās mantas pēc saraksta tika izvestas glabāšanā uz apsaimniekotāja noliktavu,» norāda E.Mercs.
Viņš atklāj, ka minēto dzīvokli tā agrākā īpašniece uzdāvināja pašvaldībai, izdeklarēja no tā visus savus īrniekus un informēja pašvaldību, ka dzīvoklis ir atbrīvots, taču, sākot nojaukšanas darbus, pavērās pavisam cita aina, tādēļ miteklis no iedzīves likumīgi tika atbrīvots.
Šajā brīdī klāt bija arī www.jelgavasvestnesis.lv.
Pamanījusi rosību savā agrākajā dzīvesvietā, uz Tērvetes ielas 37. namu paņemt tur palikušo iedzīvi bija atsteigusies arī Gaļina Pilota, kas savulaik bijusi kaimiņiene ģimenei, kas turpināja mitināties graustā. «Nekā daudz jau man tur nav – gribu paņemt savu lustru un dārza piederumus,» saka sieviete.
Viņa stāsta, ka Tērvetes ielas 37. mājā dzīvojusi apmēram piecus gadus, bet tad pieņēmusi domes priekšlikumu un pirms apmēram diviem mēnešiem pārcēlusies uz viņai ierādīto jauno mājvietu. «Tagad dzīvoju tepat netālu – Tērvetes ielā 41. Dzīvoklītis maziņš, taču uztaisīju nelielu remontiņu, un esmu apmierināta. Vismaz nav zem klajas debess jādzīvo,» G.Pilota dzīvošanu iepriekšējā vietā raksturo īsi: žiļi v golode i holode (dzīvojām badā un aukstumā – krievu val.) un ir sašutusi, ka agrākā kaimiņiene tomēr izvēlējās palikt graustā Tērvetes ielā 37.
«Graustā dzīvojām divas ģimenes – blakus man bija Irēnas un viņas dēla Aigara dzīvoklis. Es vēl nesen Irēnu brīdināju, ka var sanākt tā, ka vienu dienu, atnākot no darba, viņas iedzīve būs aizvesta. Bet viņa turpināja apgalvot, ka paliks šeit dzīvot. Vot i dažilas (lūk, tiktāl arī nodzīvojās – krievu val.),» par 63 gadus veco sievieti nosaka Gaļina, atklājot, ka arī Irēnai pašvaldība piešķīra dzīvokli, taču uz to, visticamāk, pārvācies vien viņas dēls, jo pēdējā laikā viņš Tērvetes ielā esot manīts reti – vien apciemojam māti.
G.Pilotai nav šaubu, ka grausts Tērvetes ielā 37 noteikti jānojauc. «Tas bojā visu skatu! Tērvetes iela taču nesen sakārtota, blakus ir sakopta Zirgu iela. Grausts jānojauc pēc iespējas ātrāk, citādi to bezpajumtnieki nokurinās,» viņa pārliecināta.
Jāpiebilst, ka ēkas Tērvetes ielā 37 nojaukšana un teritorijas sakārtošana izmaksās 10 329,67 latus. Pēc darbu pabeigšanas tur atbrīvosies 1932 kvadrātmetrus liels zemesgabals, kas pieder Jelgavas pašvaldībai un vairākām fiziskām personām.