Lai pārrunātu SIA “Lattelecom” privatizācijas variantus, šodien tiksies ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards, satiksmes ministrs Ainārs Šlesers un finanšu ministrs Atis Slakteris.
Valdībā tika izteikti atšķirīgi viedokļi par piemērotāko sakaru operatora “Lattelecom” privatizācijas modeli, tomēr līdz aprīlim valdība panākšot vienošanos par atbalstāmo privatizācijas variantu. “Valdība vienosies. Ja vajadzēs, mēs balsosim,” uzsvēris premjers Ivars Godmanis.
Premjers atzina, ka jau vēsturiski ap šo jautājumu noritot smagas sarunas un tā arī nav izdevies nonākt pie viena varianta, ko atbalstītu visi. Tomēr patlaban valdībai esot skaidri tie principi, pēc kuriem tā vadīsies šajā jautājumā, proti, nedrīkst pieļaut monopola situācijas izveidošanos tirgū, kā arī, tikai kapitāldaļas pārdodot izsolē, būtu iespējams redzēt objektīvo kompānijas vērtību.
Marta beigās Godmanis dosies vizītē uz Zviedriju, kur viņam paredzēta tikšanās arī ar Skandināvijas koncerna “TeliaSonera” vadību. Tās laikā varētu tikt panākta konceptuāla vienošanās par turpmāko rīcību “Lattelecom” privatizācijā.
A. Šlesera ierosinājums paredz, ka Skandināvijas koncernam “TeliaSonera” piederošos 49% “Lattelecom” daļu varētu pārņemt Latvijas valstij piederošais “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC), savukārt skandināvi pretī saņemtu LVRTC kontrolētos 23% “Latvijas Mobilā telefona” (LMT) daļu, kā arī iespēju nopirkt 5% LMT daļu, kas ar Privatizācijas aģentūras starpniecību pieder valstij, un 23% LMT daļu, kas pieder “Lattelecom”.
Līdz ar to “Lattelecom” pilnībā nonāktu valsts kontrolē, bet “TeliaSonera” iegūtu 100% LMT daļu.
Satiksmes ministrija 17.martā nosūtīja oficiālu vēstuli Skandināvijas koncernam “TeliaSonera” ar priekšlikumu veikt apmaiņu ar “Lattelecom” un LMT kapitāldaļām.
Šlesers iepriekš pauda pārliecību, ka tuvāko gadu laikā “Lattelecom” būtu jāsaglabā valsts īpašumā. “51% vai 100% – tas būtu jāizlemj valdībai. Satiksmes ministrija nepretosies, ja 49% tiks pārdoti, piesaistot stabilu investoru,” sacīja Šlesers.
www.LETA.lv