Piektdien, 22. februārī, pulksten 11 LLU Ekonomikas fakultātē Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) administrācija sadarbībā ar ES struktūrfondu reģionālo informācijas centru rīko diskusiju «Zemgale – inovatīvas rīcības un zinātnes centrs».
Kristīne Langenfelde
Diskusijā, kurā aicināti piedalīties sabiedrības pārvaldes, zinātnisko, inovāciju un uzņēmējdarbības atbalsta institūciju, kā arī uzņēmējsabiedrību pārstāvji, iecerēts noskaidrot viedokļus par Zemgales plānošanas reģiona priekšrocībām un traucēkļiem inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībā un kopīgu sadarbības projektu izveidē.
Kā informē ZRP speciālists Juris Kālis, pasākuma rīkotāji uzskata, ka tikai partnerībā ir iespējams radīt konkurētspējīgus inovatīvus produktus vai pakalpojumus, ieviest visjaunākās tehnoloģijas. Turklāt jāņem vērā, ka Zemgalē ir pietiekami liels skaits zinātnisko institūciju ar LLU centrā. «Tāpēc diskusijā, kurā par moderatoru uzaicināts LLU Sociālo zinātņu fakultātes socioloģisko pētījumu grupas vadītājs Voldemārs Bariss, lūkos rast atbildi uz jautājumu, vai Zemgales reģions ir konkurētspējīgs ar saviem cilvēkresursiem, inovācijām labvēlīgu infrastruktūru, uzņēmumiem, kas gatavi ražot jaunus produktus un ieviest jaunas tehnoloģijas,» skaidro J.Kālis.
Tāpat diskusijā centīsies noskaidrot pievienotās vērtības radīšanas laukus Zemgalē – pārtikas pārstrādē, biotehnoloģiju attīstībā, mašīnbūvē un metālapstrādē, kokapstrādē, lauksaimniecībā un vēl citās nozarēs. Reģiona attīstības plānotāji vēlas noskaidrot, vai zinātnieki ir ieinteresēti un gatavi pētīt to, kas nepieciešams biznesam, kā arī, vai uzņēmēji ir gatavi sadarboties gan viens ar otru, gan ar zinātniekiem, piesakot projektus ES struktūrfondu atbalstam, vai inovāciju un uzņēmējdarbības atbalsta struktūras – biznesa inkubatori, zināšanu un tehnoloģiju pārneses punkti un biznesa atbalsta centri – spēj palīdzēt uzņēmējiem un zinātniekiem atrast vienam otru.
Diskusijā aicināts piedalīties Īpašu uzdevumu ministrs ES finanšu pārvaldes lietās Normunds Broks, Ekonomikas ministrijas un Investīciju attīstības aģentūras pārstāvji, LLU zinātņu prorektors Pēteris Rivža, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta direktors Andrejs Domkins, LLU maģistrantūras vadītāja Dzidra Kreišmane, Dobeles Valsts Augļkopības institūta vadošā pētniece Dalija Segliņa, LLU biznesa inkubatora «Valdeka» direktors Aigars Laizāns, Jelgavas Inovāciju centra direktors Agris Ķipurs, uzņēmēji Vitālijs Upenieks, Dainis Lagzdiņš, Pēteris Bila, Normunds Skauģis un Aigars Vaivars, kā arī Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un izpilddirektors Raitis Vītoliņš.