Tā kā Ēģiptē saglabājas terorisma draudi un iespējami uzbrukumi tūristiem Ārlietu ministrija atkārtoti aicina ceļotājus drošības apsvērumu dēļ nedoties uz Ēģipti, īpaši Sīnāja pussalu (ziemeļu daļu).
Ministrija aicinām ceļotājus neapmeklēt arī teritorijas uz rietumiem no Nīlas ielejas, tai skaitā Rietumu, Baltajā un Melnajā tuksnešos un teritorijas, kas atrodas 50 kilometru attālumā no robežas ar Lībiju un Sudānu (izņemot tūristu kūrortus Luksorā, Kinā, Asuānā, Abū Simbelā).
Latvijas tūroperatori no 13. janvāra uz mēnesi pārtrauca tūrisma braucienus uz Hurgadu, bet uz Šarm eš Šeihu braucieni pārtraukti jau no 2015. gada novembra, un to atjaunošanas datums nav noteikts.
Ārlietu ministrija ceļotājus, kuri dodas uz Ēģipti vai jau atrodas tajā valstī, aicina sekot līdzi jaunākajai informācijai ministrijas mājas lapā www.mfa.gov.lv un plašsaziņas līdzekļos. «Tūristus, kuri šobrīd atpūšas vai plāno atpūsties Sarkanās jūras kūrortos Hurgadā, Šarm eš Šeihā, Tābā, Nuveibi, Dahabā, aicinām uzturēties apsargātajās viesnīcu teritorijās, ņemot vērā Ēģiptes varas iestāžu ieviestos papildu drošības pasākumus,» norāda ministrijā. Tāpat ministrija aizicna ceļotājus atturēties izmantot Šarm eš Šeihas lidostu jo nav pietiekamas informācijas par lidojumu drošību.
Latvijas vēstniecība Ēģiptē stingri iesaka plānot ceļojumu, izmantojot uzticamas tūrisma aģentūras, kā arī sekot Ēģiptes vietējo varas institūciju ieteikumiem, jo ikdienā tūrisma maršrutus Ēģiptē tās saskaņo ar vietējām atbildīgajām varas institūcijām. Vēstniecība aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā jo tur var notikt demonstrācijas. Tās galvenokārt notiek piektdienās pēc lielās lūgšanas (Ēģiptē piektdiena un sestdiena ir brīvdienas). Starptautiski notikumi nereti izsauc arī demonstrācijas pie ārvalstu vēstniecībām.
Ēģiptes sabiedrībā, īpaši lauku apvidos, dominē konservatīvas tradīcijas, tādēļ sievietēm ir ieteicams atturēties no izaicinoša apģērba valkāšanas sabiedriskās vietās. Ir konstatēti dzimumu vardarbības fakti (tai skaitā verbāli) pret sievietēm – gan ēģiptietēm, gan ārzemniecēm.
Nepieciešamības gadījumā Latvijas Republikas valstspiederīgie var sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Kairā pa tālruni ārkārtas situācijām +201000939919, +201006034488 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +37126337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.
Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.
Foto: baltic-irland.ir