Lai ļautu skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm iepazīties ar mācību metodiku «Miniphänomenta» un dotu skolēniem un bērnudārzu audzēkņiem iespēju iepazīt tehnisku norišu pamatus, interesanti pavadot laiku, 13. aprīlī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notiks «Miniphänomenta» atvērto durvju diena. Nodarbībām iepriekš jāpiesakās.
Šajā dienā bērndārznieku, sākumskolas skolēnu, skolotāju un bērnu vecāku grupām tiek piedāvāta iespēja darboties ar «Miniphänomenta» un no tās atvasinātās metodikas «Mācies eksperimentējot!» eksperimentu stacijām. Nodarbības 13. aprīlī sāksies pulksten 9.15, 11, 12, 13, 14 un 15, informē ZRKAC. Nodarbība vienai grupai, kurā var būt līdz 25 dalībnieki, ilgst 45 minūtes. Atvērto durvju dienā iepazīt «Miniphänomenta» aicināti arī individuālie apmeklētāji.
Interesenti aicināti iepriekš pieteikt dalību nodarbībās. To var izdarīt pa tālruni 63012152 vai e-pastu sanita.sabanska@zrkac.jelgava.lv.
52 aizraujoši eksperimenti mācību stundām un starpbrīžiem jeb «Miniphänometa» ir Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalstīta metodika, kuru sadarbībā ar Ziemeļvācijas metāla un elektroindustrijas uzņēmumu darba devēju apvienības «Nordmetall» fondu Latvijā realizē ZRKAC. Metodikas mērķis ir skolēnu iespējami agra iepazīstināšana ar tehnikas norisēm, lai attīstītu viņu pētnieciskās prasmes un veicinātu viņu interesi par dabaszinātnēm. Idejas autors ir fizikas doktors Lucs Fīzers no Flensburgas Universitātes Vācijā. Metodika paredzēta bērniem no 1. līdz 6. klasei, un eksperimentu staciju izmantošana tiek rekomendēta arī fizikas stundās vecāko klašu skolēniem, informē ZRKAC.