Kā liecina «Baltic International Bank Latvijas barometrs», puse no pētījuma dalībniekiem rūpīgi seko līdzi visiem saviem ikmēneša tēriņiem. Vēl vairāk – 88% iedzīvotāju norāda, ka, iegādājoties pirmās nepieciešamības preces, vienmēr pievērš uzmanību to cenai. «Es katru mēnesi krāju čekus, lai beigās redzētu, kādi ir bijuši mani izdevumi. Šādi sevi pasargāju no nevajadzīgiem pirkumiem, kurus agrāk veicu lielveikalos,» tā portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst jelgavnieks Roberts Ņesterovs.
Precizējot, kā aptaujas dalībnieki veic naudas ietaupīšanu, 49% iedzīvotāju par visbiežāko naudas taupīšanas paņēmienu atzīst iepirkšanos veikalos par zemākām cenām. 45% gadījumu tēriņu samazināšanai tiek gaidītas akcijas, kas kāroto preci ļauj iegādāties par lētāku cenu.
Arī jelgavnieki cenšas savus izdevumus plānot. Pilsētniece Anda atzīst, ka, cenšoties ietaupīt, viņa izvēlas iepirkties tikai ar bankas karti, neizmantojot skaidru naudu. «Šādu paņēmienu man ieteica māsīca, kas strādā Vācijā. Pamēģināju un secināju, ka ikmēneša izdevumi samazinājušies apmēram par 15%, kas ir pietiekama motivācija. Šādi varu arī vieglāk kontrolēt, kur savu naudu esmu izdevusi. «Rimi» lielveikalos vienmēr cenšos meklēt akcijas preces, jo iegādājoties tās ar uzņēmuma atlaižu karti, tās ir krietni lētākas.»
Savukārt Māris Bizis atzīst, ka savus izdevumus pragmatiski neuzskaita: «Mana sieva vairāk nodarbojās ar iepirkumu veikšanu – tas attiecas uz pārtiku un visu ģimenei nepieciešamo. Ja tas tomēr jādara man, tad es īsti nepievēršu uzmanību cenām, atlaidēm un akcijām. Man primārais ir iegādāties nepieciešamo preci. Vienīgais, kam es pievēršu pastiprinātu uzmanību, ir derīguma termiņš.»
Foto: no JV arhīva