Šovakar Jelgavas kultūras namā tika atklāts Tautas gleznošanas studijas 60. jubilejai veltīts katalogs «Jelgavas tautas gleznošanas studijai – 60», kurā apkopoti dažādu laiku studijas dalībnieku spilgtākie darbi. «Šī jubilejas izstāde un katalogs ir kā retrospekcija, kas atspoguļo gan to studijas dalībnieku, kuri vairs nav mūsu vidū, darbus, gan arī pavisam nesen tapušas gleznas,» stāsta Tautas gleznošanas studijas vadītāja Anda Kalniņa.
A.Kalniņa norādīja, ka studija dibināta pagājušajā gadsimtā, un, aplūkojot studijas dalībnieku darbus, var redzēt, ka māksla ir kļuvusi citāda – citāda ir arī cilvēku uztvere. «Brīvajā laikā mēs izvēlamies to vidi un cilvēkus, kuri mūs uzrunā, un šie skolotāji pratuši sapulcēt patiesi lielu interesentu pulku,» sveicot Tautas gleznošanas studijas vadītājus – Ivaru Klaperu un Andu Kalniņu – sacīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne. Savukārt Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics atzīmēja, ka studija ir piedzīvojusi pārmaiņu laikus, un I.Klapers spējis to saglabāt, turpinot tautas mākslas tradīcijas. Studijas dalībniekus jubilejā ar muzikāliem priekšnesumiem sveica arī Jelgavas mūzikas skolas audzēkņi.
Šobrīd studijā ir aptuveni 80 dalībnieki vecumā no 24 līdz pat 95 gadiem, taču studijas pirmsākumi meklējami jau 1956. gadā, kad pirmie amatiermākslas entuziasti Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā sapulcējās pie mākslinieka Hugo Jakobi. Septiņdesmito gadu sākumā studijas darbs tika turpināts pilsētas kultūras namā toreizējās jelgavnieces gleznotājas Silvijas Meškones vadībā. Savukārt vēlāk citu gaisotni studijā ienesa Visvaldis Garokalns – spilgts akvareļmākslas pārstāvis un veiksmīgs organizators. 1983. gadā studijas vadību pārņēma jaunais mākslinieks Ivars Klapers, un šodien studiju I.Klapers vada kopā ar gleznotāju A.Kalniņu, pulcinot daudzus jauniešu.
Foto: Austris Auziņš