Aizvadītās darba nedēļas nogalē LLU Jelgavas pilī pirmo reizi pasniedza Gada balvas konkursa «Uzņēmējs nākotnei 2016» laureātiem, godinot 11 uzņēmējus, kuri 2016. gadā, sadarbojoties ar LLU, snieguši būtisku ieguldījumu zinātnē vai atbalstījuši studiju procesu. Galvenās balvas saņēma «TS Rīga», «Latraps» un «TechVitas», informē LLU pārstāve Lana Janmere.
Gada balvas tika pasniegtas trīs nominācijās – «Gada ieguldījums biozinātnēs», «Gada ieguldījums inženierzinātnēs» un «Gada ieguldījums sociālajās zinātnēs». «Universitātes sadarbība ar uzņēmējiem ir process, kurā ieguvēji ir visi. No uzņēmēju iesaistes studijās ir atkarīgs, kādus speciālistus mēs spēsim sagatavot, savukārt uzticēšanās mūsu zinātniekiem pētniecībā palīdz uzņēmumiem attīstīties un veicina inovāciju ieviešanu. Pateicoties mūsu visu kopīgajam darbam, gan jūs, gan mēs kļūstam izcilāki. Paldies jums par uzticēšanos mūsu zinātnieku zināšanām un prasmēm un investīcijām mūsu studentos,» sveicot nominētos uzņēmējus, sacīja LLU rektore Irina Pilvere.
Galveno balvu nominācijā «Gada ieguldījums biozinātnēs 2016», pateicoties par ilggadēju sadarbību gan pētniecībā, gan studiju procesā un studentu finansiālā atbalstīšanā, ieguva lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība «Latraps». Vēl šai nominācijai bija izvirzīti gaļas pārstrādes uzņēmums «Nākotne» un zemnieku saimniecība «Mežacīruļi».
Nominācijā «Gada ieguldījums inženierzinātnēs 2016», kurai bija izvirzīti arī AS «Exigen Services Latvia», SIA «Zekants», SIA «Mežrozītes lv.», SMC «Pneumatics Latvia», SIA «SILJA» un AS «UPB holdings», galveno balvu ieguva SIA «TechVitas». Pateicoties uzņēmuma atbalstam, LLU jaunie inženieri kā vieni no pirmajiem Latvijā aizvadītajā gadā uzbūvējuši pneimobili.
Nominācijā «Gada ieguldījums sociālajās zinātnēs 2016» tika izvirzīts viens uzņēmums «TS Rīga», kurš arī kļuva par galvenās balvas ieguvēju. Balvu uzņēmuma direktoram Deividam Deretam pasniedza Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāne Andra Zvirbule, atzīmējot, ka uzņēmums kļuvis par pasaules līmeņa vadīšanas sistēmas ieviesēju Latvijā un līdz ar to arī studentu pētījumu lauku.
Gada balvas «Uzņēmējs nākotnei» mērķis ir izcelt iedvesmojošus piemērus uzņēmējdarbībā, kas ir izcils paraugs sadarbībai ar LLU zinātniekiem, kopīgi radot izcilību pētniecībā un studijās, veicinot attīstību un inovāciju pārnesi uz ražošanu, tā uzlabojot Latvijas konkurētspēju un nodrošinot gudru, ilgtspējīgu un integrējošu izaugsmi, stāsta LLU. Katrs nominants saņēma Goda rakstu un piemiņas veltes, savukārt Gada balvas ieguvēji saņēma mākslinieces LLU lektores Ivandas Spulles-Meieres veidoto statueti.
Foto: no LLU arhīva