Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā notika 20. Jelgavas pilsētas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā tika izvērtēti Jelgavas izglītības iestāžu skolēnu 75 zinātniski pētnieciskie darbi. «Svarīgi ir tiekties izzināt – mēģināt apgūt un izzināt jaunas tēmas. Šāda izzināšana jums palīdzēs noskaidrot, kas vēlaties būt savā turpmākajā dzīvē. Jums strauji tuvojas laiks, kad būs jāizšķiras, kurp doties apgūt tālākās prasmes un iemaņas. Jau vairākkārt esmu teicis, ka ir ļoti svarīgi, lai darbs un arī mācības sagādā prieku. Vēlu veiksmi visiem arī Zemgales reģiona konferencē,» tā klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Par pasākuma muzikālo noskaņojumu rūpējās instrumentālais ansamblis «Trīs vīri gumijas laivā», kuri klātesošos iepriecināja gan ar vairākām populāru mūziķu kaverdziesmām, gan arī visai tīkamu fona mūziku. Tad tikai sveikti eksperti – pedagogi, kuri piedalījušies visās 20 zinātniski pētniecisko darbu izstrādes reizēs. Tie ir Alda Spirģe, Aija Prīdāne, Ilze Vilkārse, Jānis Ķusis, Inta Jorniņa, Regīna Baltušīte, Andrejs Sālzirnis un Jānis Vērzemnieks.
«Pie darba intensīvi strādājām apmēram nedēļu. Lielākos sarežģījumus radīja laika veltīšana šim darbam, jo paralēli daudz laika prasīja mācības. Kā jau tas ierasts, grūts bija arī pētnieciskā darba izstrādes sākums, taču kad uztvērām tēmu, tad darbi gāja uz priekšu samērā raiti,» stāsta Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolnieces Ilga Liepiņa un Liene Katrīna Batkovska, kuru darbs «Sarunvalodas funkcionālā stila lietojums emuāros publicētajos stāstījumos par daiļliteratūru», tika izvirzīts uz Zemgales reģiona konferenci.
Veiksmīgs zinātniski pētniecisks darbs padevās arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolniekam Robertam Fadejevam, kurš pētīja SIA «Jelgavas tipogrāfija» izdzīvošanas stratēģiju krīzes apstākļos. «Tā, kā savu nākotni saistu ar uzņēmējdarbību, tad tikai loģiski, ka šāda ir mana tēma. Prieks, ka tā tika atbalstīta arī no uzņēmuma puses. Uzskatu, ka esmu veiksmīgi veicis savu pētījumu, jo daudzi eskperti piekrīt manām izvirzītajām tēzēm,» uzskata topošais uzņēmējs.
Zinātniski pētnieciskie darbi tika vērtēti trijās zinātņu cikla sekcijās: humanitāro zinātņu – 28 darbi, sociālo zinātņu – 16 darbi, dabaszinātņu – 31. Tos vērtēja 13 komisijas un 52 eksperti.
VISI KONFERENCES REZULTĀTI
Foto: Ivars Veiliņš