Šovakar Jelgavas domes ēkā notika sanāksme par pašvaldības atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanai. Klātesošie vairākkārt jautāja, vai plānotos darbus var īstenot vairāku gadu garumā un vai viena māja var programmā startēt atkārtoti.
«Mums ir veca māja un ļoti daudz problēmu. Piemēram, pie mājas ir tāds puspagrabs, kas ir sliktā stāvoklī. To vajadzētu nojaukt un tā vietā izveidot autostāvvietas. Tieši automašīnu stāvvietu trūkums ir mūsu šī brīža aktuālākā programma pagalmā,» norāda Katoļu 19 mājas pārstāvis Juris Sokolovs, piebilstot, ka jau pagājušajā gadā iedzīvotāju sapulcēs runāts par vajdzībām un iespēju iesaistīties šajā programmā. Viņš vēlējās noskaidrot, vai projektu var īstenot vairākās kārtās. Kā paskaidroja Būvvaldes speciālists Dainis Petzāls, Būvvaldes izsniegtie dokumenti, piemēram, apliecinājuma karte un būvprojekts, ir derīgi divus gadus, tomēr, startējot pašvaldības programmā atkārtoti, būs jāaktualizē darbu tāme. Savukārt pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs norādīja, ka ir noteikti vērtēšanas kritēriji. Programmā priekšroka tiek dota lietus kanalizācijas izbūves vai pārbūves darbiem, bet atbalstītas tiek arī citas ieceres: stāvlaukuma izbūve, piebraucamā ceļa seguma atjaunošana, ietvju izbūve, apgaismojuma izbūve, teritorijas labiekārtošana, bērnu rotaļu laukuma izveide. Tāpat prioritāri ir projekti, ko iesniegušas vairāku māju dzīvokļu īpašnieku kopības.
Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods norāda, ka tas, cik daudz darīt un kā dalīt darbus, jāizlemj mājas dzīvokļu īpašniekiem, jo pašvaldības atbalsts drīzāk ir motivējošs, un lielākā dala iedzīvotājiem būs jāsedz pašiem. «Citi uzskata, ka labāk darīt visu uzreiz – jā, būs grūtāk un dārgāk, bet vismaz būs paveikts, bet citi labāk dara pa vienam darbam: arī dzīvokli var remontēt visu uzreiz vai pa vienai istabai,» tā viņš, atgādinot: vienas mājas dzīvokļu kopība var saņemt pašvaldības atbalstu līdz 5000 eiro, ja projektam nepieciešama būvatļauja, un līdz 2000 eiro, ja darbiem nav nepieciešama būvatļauja. Ja darbus veic vairākas mājas kopā, pašvaldības finansējumu iespējams attiecīgi palielināt tik reižu, cik māju dzīvokļu īpašnieku kopības ir iesaistījušās.
Uz sanāksmi bija ieradušies arī vairāki māju pārstāvji, kuri projektu īstenojuši kādā no iepriekšējiem diviem gadiem. Lai gan jautājumi bija, izskanēja tikai viena konkrēta iecere – salabot pagalmā bedres. Garozas ielas 30. mājas pārstāves norādīja, ka vēlētos pie mājas izveidot bērnu rotaļu laukumu vai vismaz smilškasti, bet mājai nav pietiekami zemes, lai to izdarītu. Viņas jautāja, vai to būtu iespējams izdarīt uz pašvaldībai piederošas zemes. Pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs aicināja sievietes šo jautājumu iesūt iestādei elektroniski, lai šo konkrēto situāciju izvērtētu, jo ir bijuši gadījumi, kad, piemēram, uzņēmuma «Igate» pagalmu labiekārtošanas programmā tiek labiekārtots uz pašvaldības zemes esošs pagalms.
Jāatgādina, ka pagalmu programmu reglamentē pašvaldības 2016. gada 18. februāra saistošie noteikumi Nr.16-7 «Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai». Programmas nolikums pieejams gan «Pilsētsaimniecības» mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv, gan pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv. Informāciju par pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu var saņemt arī, zvanot pa tālruni 63084475 vai rakstot pa e-pastu pilsetsaimnieciba@pilsetsaimnieciba.jelgava.lv. Šogad pieteikumus var iesniegt līdz 15. jūnijam.
Foto: Ivars Veiliņš