Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) svētku laikā aicina pilsētas iedzīvotājus ievērot drošības pasākumus.
Aizvadot svētku dienas atpūšoties ārpus mājas vai iekštelpās, vienmēr jāatceras par bērnu drošību, neatstājot tos bez pieaugušo uzraudzības. Jāsaprot, ka ugunskuri vai piemājas ūdenskrātuves var radīt bērnam īpašu vilinājumu, kas var beigties ar traģiskām sekām – pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, viņam no ugunskura var aizdegties drēbes vai arī viņš var iekrist ūdenī, brīdina VUGD. Savukārt, pavadot laiku iekštelpās, jāatceras, ka arī bez pieskatīšanas atstāts olu krāsošanas katliņš vai ēdiens uz plīts, var izraisīt ugunsnelaimi.
Tiem, kuri brīvdienās ieplānojuši veikt piemājas dārza sakopšanas darbus, jāņem vērā, ka pērnās zāles dedzināšana nav veids kā sakopt savus īpašumus – kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods.
Uzmanīgiem jābūt arī tiem iedzīvotājiem, kuri Lieldienu brīvdienu laikā plāno atklāt grilēšanas sezonu. Dārzu un privātmāju pagalmos grils ir jānovieto uz stabilas virsmas un drošā attālumā no ēkām, tā, lai, uzpūšot stiprākam vējam, dzirksteles nevarētu izraisīt ugunsgrēku.
Līdztekus VUGD brīdina, – ja iedzīvotāji lems doties uz atpūtas vietām, kur ļauts kurināt ugunskuru, jāizvēlas tāda ugunskura vieta, kurai tuvumā nav sausā zāle vai koki, kas varētu aizdegties. Savukārt pašu ugunskura vietu jāsagatavo un jāierobežo, aprokot tam apkārt zemi vai apliekot akmeņus. Pirms došanās prom jāatceras, ka ugunskurs ir jānodzēš, piemēram, ar līdzpaņemtu ūdens pudeli, lai, uzpūšot stiprākam vējam, tas neuzliesmotu no jauna. Nedrīkst dedzināt plastmasas izstrādājumus un riepas, jo sadegot tie rada indīgus dūmus, un apkārtējie var saindēties ar degšanas produktiem, skaidro VUGD.
Ja tomēr pavasara brīvdienu laikā ir notikusi nelaime un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, VUGD aicina nekavējoties ziņot par notikušo, zvanot uz tālruni 112!
Foto: no JV arhīva