Šīs nedēļas centrālais notikums ir pašvaldību vēlēšanas, kas notiks 3. jūnijā, bet pilsētā plānoti arī vairāki kultūras pasākumi – deju studijas «Benefice» vasaras koncerts, senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētku koncerts un Jelgavas Jaunā teātra bērnu un pusaudžu studijas izrāde, kā arī fotogrāfiju izstāde.
Divas dienas pēc kārtas – 2. un 3. jūnijā pulksten 22 – Pasta salā uzstāsies deju studija «Benefice» ar vasaras koncertu «Tutepatās, Estepatās». Koncertprogrammā iekļautas 23 dejas, un lielākā daļa no tām veidotas pie fonda «Viegli» mūzikas – koncertā būs dzirdamas arī «Melo-M», «Dagambas», «Instrumentu», Lindas Leen un citu latviešu mūziķu dziesmas. Aptuveni pusotru stundu garajā koncertā piedalīsies 270 «Benefices» dejotāji vecumā no 3 līdz pat 40 gadiem. Savukārt paralēli koncerta norisei Pasta salā atradīsies 12 «Benefices» sajūtu teltis, kur klātesošie varēs tuvāk iepazīt deju studiju. Biļetes uz koncertu varēs iegādāties Pasta salā. Biļešu cena – 3 eiro.
Sestdien, 3. jūnijā, pulksten 13 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki «Mītavas tilti 2017», kas pulcēs pašmāju vokālā ansambļa «Vīzija» sadarbības kolektīvus no vairākiem Latvijas reģioniem. Pasākumu bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents.
Savukārt svētdien Jelgavas Jaunā teātra bērnu un pusaudžu studija jelgavniekus aicina uz pirmizrādi «Bērnības melodijas» (atmiņu stāsti). Šis būs jau otrais Jelgavas Jaunā teātra bērnu un pusaudžu grupas kopējais mākslinieciskais darbs teātrī, kurā 17 jauni cilvēki caur savu pieredzi un izpratni izstāstīs savu vecāku un vecvecāku bērnības atmiņas. Izrādes režisors ir Rihards Svjatskis. Izrāde norisināsies kultūras namā «Rota» Garozas ielā 15. Biļetes uz izrādi var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē, bet stundu pirms izrādes – kultūras namā «Rota». Cena ir 3 eiro, pensionāriem, studentiem un skolēniem – 2 eiro.
Jāpiebilst, ka no 1. jūnija Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī ir apskatāma Vivantas Volkovas zvanu fotogrāfiju izstāde «Zvanu balsis». Fotogrāfijās iemūžināti Latvijas dievnamu zvani un to zvanu torņi, kā arī Krievijas pilsētas Valdajas zvanu muzeja eksponāti.
Ar plašāku pasākumu programmu var iepazīties portāla www.jelgavasvestnesis.lv sadaļā «Afiša».
Foto: no JV arhīva