Noslēdzies Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešu iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» otrais posms – tajā skolēni ne vien apmeklēja 20 iniciatīvā iekļautos nacionālos dārgumus, bet mācību gada laikā arī paši pieteica gandrīz 800 lokālos dārgumus un veica vairāk nekā 6000 uzdevumu, informē iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja Elīna Miķelsone.
Kopumā iniciatīvas portālā reģistrējusies 241 klase no 22 izglītības iestādēm Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novados, un, pateicoties jauniešu aktivitātei un labajiem sasniegumiem, šoreiz katrā klašu grupā apbalvos divas aktīvākās klases.
E.Miķelsone stāsta, ka Jelgavas pilsētā 1.–4. klašu grupā jeb «mazajā līgā» visvairāk punktu ieguvusi Jelgavas 4. vidusskolas 4.b klase, kas kopumā apmeklējusi 331 iniciatīvā iekļautos dārgumus. Līdzvērtīgi rezultāti ir arī Jelgavas 3. sākumskolas 1.a klasei, kas izcēlusies ne vien ar apmeklēto objektu skaitu, bet iesaistījusi procentuāli visvairāk skolēnu no savas klases visu objektu apmeklējumā. «Vidējā līgā» jeb 5.–9. klašu grupā visaktīvākā bijusi Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas 9.c klase, iegūstot visvairāk punktu savā klašu grupā un arī šī posma kopvērtējumā. Klases kolektīvs uzteicams, jo paspējis apmeklēt 637 objektus, kas ir ievērojams rādītājs. Spēcīgi konkurenti bija arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas 7.a klase, kas apmeklēja 416 objektus. «Lielajā līgā» nemainīgi aktīvākie ir Jelgavas tehnikuma audzēkņi – šogad labākos rezultātus uzrādīja 210. grupa, no kuras pavisam nedaudz atpalika 208. grupa.
Aktīvākās klases un interešu grupas tiks apbalvotas jaunā mācību gada sākumā, bet izlaiduma gada klases apbalvos izlaidumos.
Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas procesa noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs laba vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi. Šī laika kapsula, kas tiks dāvāta Valsts prezidentam 2018. gadā, būs dāvana Latvijai nākotnē ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā, tādējādi ikviens iniciatīvā iesaistītais kļūst ne vien par nākotnes, bet arī vēstures vēstnesi. Šobrīd laika kapsulai sagatavoti vairāk nekā 6000 attēli no jaunatklāšanas procesa un 150 vēlējumi Latvijai.
Jāatgādina, ka iniciatīvā iespējams iesaistīties jebkurā laikā līdz 2018. gada maijam.
Foto: no organizatoru arhīva