Iesaistoties projektā «Dienasgrāmata 2017», Jelgavas 5. vidusskolas 1. līdz 6. klases skolēniem Zinību dienā – 1. septembrī – pasniegs individuāla dizaina dienasgrāmatas pēc pašu izstrādātas skices.
«Dienasgrāmatai ir īpaša nozīme mācību procesā. Pirmkārt, tā ir sava veida piederības zīme konkrētai skolai un klasei, un otrkārt – neaizvietojams dokuments, kurā atrunāti skolas iekšējie kārtības noteikumi, regulāri pierakstīts stundu saraksts un mājasdarbi,» skaidro Jelgavas 5. vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Ella Šakurova, piebilstot, ka, pateicoties dienasgrāmatai, skolēni jau no bērnības mācās plānot savu laiku.
E.Šakurova stāsta, ka, lai bērni varētu realizēt savas idejas dienasgrāmatas dizaina veidošanā, skolā norisinājās zīmēšanas konkurss. No vairāk kā 20 iesniegtiem darbiem īpaši izveidota komisija, kurā bija gan skolotāji, gan jaunieši no skolēnu pašpārvaldes, kopā izvēlējās interesantāko darbu. «Kopīgi lēmām par labu 8. klases audzēknes Aleksandras Zubovas darbam,» tā viņa, norādot: Jelgavas Mākslas skolas audzēknes zīmējumā attēloti dažnedažādi multeņu varoņi, savukārt, ņemot vērā, ka dizains būs melnbalts, katram skolēnam būs iespēja izkrāsot to pēc savas patikas.
Direktores vietniece uzsver, ka skolai dalība projektā ir ne tikai interesanta pieredze, kas vieno bērnus un skolotājus izstrādes procesā, bet arī finansiāli izdevīgs projekts. Viņa norāda, ka vienas dienasgrāmatas aptuvenās izmaksas ir nedaudz mazāk par eiro, savukārt šogad dienasgrāmatas teju 400 audzēkņiem būs nodrošinātas bez maksas.
Savukārt Liepājas Universitātes Zinātnes un Inovāciju parka projekta «Dienasgrāmata 2017» projekta koordinatore Annija Pole skaidro, ka skolas dienasgrāmatu izstrādi skolām atbalsta vietējie novada uzņēmēji. Jelgavas pilsētā tie ir seši uzņēmumi.
Jāpiebilst, ka ārpus projekta savu dizainu realizēja arī Jelgavas 4. sākumskola, kura dienasgrāmatas dizainu izstrādā un maina jau vairāku gadu garumā. Skolas direktore Agita Lundberga stāsta, ka pamata informācija dienasgrāmatā ir praktiski nemainīga, tādēļ jāizmanto iespēja dažādot vismaz ārējo dizainu. Direktore norāda, ka lielāki bērni bieži vien mācību procesā labprātāk izmanto e-klasi, savukārt pirmo klašu skolēniem dienasgrāmata ir teju galvenais palīgs mācībās.
Foto: no Jelgavas 5. vidusskolas arhīva